Aikaisemmin Degersjö-juoksuna tunnettu tapahtuma on saanut uudeksi nimekseen Fiskars Village RunFiskars Village Run on tapahtumasarja, joka yhdistää liikunnan, hauskanpidon, yhdessäolon sekä kulttuurin upeassa Ruukki- ympäristössä. 

Fiskars Village Wappu Run | Fiskars Village Juhannus Run | Fiskars Village Halloween Run

Tulokset 2016: Iltarastit Orijärvi 10.6.

Väliajat

Rata A

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jaakko Lietzen              SuSi                59.52
   2. Harald Knaapinen            KarjUra           1.07.01     +7.09
   3. Lasse Kataja                SuSi              1.09.29     +9.37
   4. Lasse Laaksonen             SuSi              1.23.06    +23.14

Rata B

  (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jukka Lietzen                                   38.36
   2. Tuomo Ratia                 SuSi                43.05     +4.29
   3. Jouni Forsell               HiKi                44.21     +5.45
   4. Sanna Salmenoja             MSParma             44.38     +6.02
   5. Ilkka Salonen               HiKi                47.02     +8.26
   6. Eero Nurminen               SuSi                53.13    +14.37
   7. Raul Röman                  Raseborg            56.39    +18.03
   8. Kari Kallio                 SuSi                57.18    +18.42
   9. Hannu Puranen                                   57.59    +19.23
  10. Martti Virtanen             EsSu              1.11.50    +33.14
  11. Kirsi Hiekkavuo                               1.12.37    +34.01
  12. Tommi Söderström            PohjaKosketus     1.22.44    +44.08
  13. Leena Rossi                 KarjUra           1.25.56    +47.20
  14. Marita Virtanen             EsSu              1.45.51  +1.07.15
    - Vuokko Mustonen                              Ei aikaa

Rata C

  (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ulrika Haajanen             Raseborg            44.58
   2. Eino Honkanen                                   50.24     +5.26
   3. Markku Kankaanpää           HS                  50.34     +5.36
   4. Juhani Nortomaa             OK77                55.41    +10.43
   5. Risto Sailula               PertPe              55.54    +10.56
   6. Olavi Hartonen              FU-47               58.42    +13.44
   7. Ismo Lampainen              KTU               1.05.36    +20.38

Rata D

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Elmo Salmenoja                                  43.07
   2. Samuli Salmenoja            MSParma             43.19       +12

 

Tulokset 2016: Iltarastit Rövarberget 27.5.

Väliajat

Rata A

  (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ari Ahonen                  HiKi                50.40
   2. Tuomo Ratia                 SuSi                56.30     +5.50
   3. Jukka Lahtinen              HiKi                58.43     +8.03
   4. Harald Knaapinen            KarjUra           1.07.20    +16.40
   5. Tina Collan-Weber           KarjUra           1.24.18    +33.38

Rata B

  (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Rami Heikkonen              SuSi                43.39
   2. Ilkka Salonen               HiKi                51.14     +7.35
   3. Heikki Lempinen             Raseborg            53.00     +9.21
   4. Leif Kämpe                  Raseborg            53.51    +10.12
   5. Peltola Tuomo                                   55.41    +12.02
   6. Hannu Puranen                                 1.03.19    +19.40
   7. Sanna Hosio                 KarjUra           1.08.07    +24.28
   8. Kenneth Weber               KarjUra           1.24.37    +40.58
   9. Leena Rossi                 KarjUra           1.29.37    +45.58
  10. Marita Virtanen             EsSu              1.34.28    +50.49
  11. Titti Fritzen               HiKi              1.41.57    +58.18
    - Vuokko Mustonen                              Ei aikaa

Rata C

  (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tuomo Paaso                                     32.10
   2. Iris Hosio                  KarjUra             37.33     +5.23
   3. Ulrika Haajanen             Raseborg            38.13     +6.03
   4. Kati Peltola                MSParma             44.15    +12.05
   5. Jussi Rossi                 KarjUra             58.11    +26.01
   6. Tommi Söderström            PohjaKosketus     1.12.33    +40.23
    - Erkki Lackström             KarjUra          Ei aikaa

Oma rata

  (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kirsi Hiekkavuo                               1.21.41
   2. Hellevi Laitinen            EsAk              1.27.12
   3. Martti Virtanen             EsSu              2.04.13 

Iltarastit perjantaina 27.5 Rövarbergetin kartalla

FU-47/ Fiskarin iltarastit perjantaina 27.5 Rövarbergetin kartan alueella. Kolme eripituista rataa. Metsään pääsee klo 17 - 18.30 välisenä aikana.
Opastus tieltä 111 Karjaalta Pohjaan päin 8km.

Tulokset 2016: Iltarastit Orijärvi 20.5.

Väliajat

Rata A

  (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jaakko Lietzen              SuSi                53.49
   2. Pekka Kanste                Raseborg            56.57     +3.08
   3. Timo Toivonen               FU-47             1.07.14    +13.25

Rata B

  (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jukka Lietzen                                   41.41
   2. Harald Knaapinen            KarjUra             46.29     +4.48
   3. Jouni Forsell               HiKi                48.37     +6.56
   4. Peltola Tuomo                                   49.50     +8.09
   5. Ilkka Salonen               HiKi                54.05    +12.24
   6. Raul Röman                  Raseborg          1.00.50    +19.09
   7. Hannu Puranen                                 1.03.44    +22.03
   8. Markku Kankaanpää           HS                1.26.50    +45.09
   9. Leena Rossi                 KarjUra           1.49.32  +1.07.51
    - Rami Heikkonen              SuSi             Ei aikaa
    - Vuokko Mustonen                              Ei aikaa

Rata C

  (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Sanna Salmenoja             MSParma             22.18
   2. Olavi Hartonen              FU-47               27.23     +5.05
   3. Reijo Leino                 HiKi                31.56     +9.38
   4. Ulrika Haajanen             Raseborg            35.29    +13.11
   5. Kirsi Hiekkavuo                                 36.20    +14.02
   6. Marja-Liisa Ojamaa          SalVie              36.32    +14.14
   7. Kati Peltola                MSParma             38.13    +15.55
   8. Veli Sundqvist              HiKi                38.50    +16.32
   9. Ismo Kauranen               HiKi                39.14    +16.56
  10. Titti Fritzen               HiKi                42.21    +20.03
  11. Liisa Peltola               MSParma             43.16    +20.58
  12. Ismo Lampainen                                  47.20    +25.02
  13. Stig Danielsson             Raseborg            58.09    +35.51
  14. Tommi Söderström            PohjaKosketus     1.26.23  +1.04.05

 

Tulokset 2016: Iltarastit Böle 13.5.

Väliajat

Rata A

  (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jaakko Lietzen              SuSi                42.58
   2. Harald Knaapinen            KarjUra             47.29     +4.31
   3. Oskar Pihlström             KarjUra             48.49     +5.51
   4. Tuomo Ratia                 SuSi                50.22     +7.24
   5. Petteri Suominen            MSParma             52.09     +9.11
   6. Catarina von Frenckell      Raseborg          1.05.21    +22.23
   7. Kathrin Knaapinen           KarjUra           1.21.25    +38.27

Rata B

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jukka Lietzen                                   34.10
   2. Juha Laukkanen                                  42.32     +8.22
   3. Kåre Pihlström                                  44.12    +10.02
   4. Hanna Lindholm              PIF                 51.53    +17.43
   5. Raul Röman                  Raseborg            53.02    +18.52
   6. Titti Fritzen               HiKi              1.00.16    +26.06
   7. Risto Sailula               PertPe            1.06.31    +32.21
   8. Tommi Söderström            PohjaKosketus     1.39.36  +1.05.26

Rata C

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ismo Lampainen                                  33.59

Oma Rata

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    - Iris Hosio                  KarjUra          Ei aikaa
    - Sanna Hosio                 KarjUra          Ei aikaa

Tulokset 2016: Iltarastit Orijärjvi 6.5.

Väliajat 

Rata A 6.3 km

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jaakko Lietzen              SuSi                50.17
   2. Ari Ahonen                  HiKi                51.22     +1.05
   3. Arto Metsäranta             FU-47               53.06     +2.49
   4. Jukka Lahtinen              HiKi              1.01.17    +11.00
   5. Harald Knaapinen                              1.03.46    +13.29
   6. Stefan Fiskars              Raseborg          1.07.11    +16.54
   7. Jurgen Novak                HiKi              1.11.11    +20.54
   8. Marita Virtanen             EsSu              2.14.13  +1.23.56

Rata B 4.5 km

  (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Rami Heikkonen              SuSi                38.12
   2. Pekka Kanste                Raseborg            40.44     +2.32
   3. Jukka Lietzen                                   41.58     +3.46
   4. Ilkka Salonen               HiKi                46.10     +7.58
   5. Heikki Lempinen             Raseborg            46.20     +8.08
   6. Timo Toivonen               FU-47               48.41    +10.29
   7. Usko Karvinen                                   49.08    +10.56
   8. Mikko Leara                                     57.20    +19.08
   9. Raul Röman                  Raseborg            59.45    +21.33
  10. Nina Ranta                  Raseborg          1.04.12    +26.00
  11. Leena Rossi                 KarjUra           1.54.10  +1.15.58

Rata C 3.2 km

  (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Teemu Toivonen              PohjaKosketus       31.34
   2. Olavi Hartonen              FU-47               35.03     +3.29
   3. Veikko Paulin               FU-47               38.28     +6.54
   4. Helena Kanste               Raseborg            42.14    +10.40
   5. Ulrika Haajanen             Raseborg            44.34    +13.00
   6. Risto Sailula                                   50.28    +18.54
   7. Mira Kallio                                     51.49    +20.15
   8. Marko Vainio                FU-47             1.07.37    +36.03
   9. Ismo Lampainen                                1.08.23    +36.49
  10. M-L Ojamaa                  SalVie            1.11.23    +39.49
  11. Tommi Söderström            PohjaKosketus     1.11.24    +39.50
    - Vuokko Mustonen                              Ei aikaa

Rata D 1.6 km

  (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Florian Fritzen                                 19.36
   2. Jasmin Virta-Ahonen                             55.04    +35.28
   2. Eemil Ahonen                                    55.04    +35.28
   2. Elias Ahonen                                    55.04    +35.28
    - Eero Tamminen                                Ei aikaa

Oma Rata

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Anne Siberg                 KarjUra           1.17.32

Lisätietoja