Aikaisemmin Degersjö-juoksuna tunnettu tapahtuma on saanut uudeksi nimekseen Fiskars Village RunFiskars Village Run on tapahtumasarja, joka yhdistää liikunnan, hauskanpidon, yhdessäolon sekä kulttuurin upeassa Ruukki- ympäristössä. 

Fiskars Village Wappu Run | Fiskars Village Juhannus Run | Fiskars Village Halloween Run

Tulokset 2016: Iltarastit Orijärvi 20.5.

Väliajat

Rata A

  (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jaakko Lietzen              SuSi                53.49
   2. Pekka Kanste                Raseborg            56.57     +3.08
   3. Timo Toivonen               FU-47             1.07.14    +13.25

Rata B

  (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jukka Lietzen                                   41.41
   2. Harald Knaapinen            KarjUra             46.29     +4.48
   3. Jouni Forsell               HiKi                48.37     +6.56
   4. Peltola Tuomo                                   49.50     +8.09
   5. Ilkka Salonen               HiKi                54.05    +12.24
   6. Raul Röman                  Raseborg          1.00.50    +19.09
   7. Hannu Puranen                                 1.03.44    +22.03
   8. Markku Kankaanpää           HS                1.26.50    +45.09
   9. Leena Rossi                 KarjUra           1.49.32  +1.07.51
    - Rami Heikkonen              SuSi             Ei aikaa
    - Vuokko Mustonen                              Ei aikaa

Rata C

  (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Sanna Salmenoja             MSParma             22.18
   2. Olavi Hartonen              FU-47               27.23     +5.05
   3. Reijo Leino                 HiKi                31.56     +9.38
   4. Ulrika Haajanen             Raseborg            35.29    +13.11
   5. Kirsi Hiekkavuo                                 36.20    +14.02
   6. Marja-Liisa Ojamaa          SalVie              36.32    +14.14
   7. Kati Peltola                MSParma             38.13    +15.55
   8. Veli Sundqvist              HiKi                38.50    +16.32
   9. Ismo Kauranen               HiKi                39.14    +16.56
  10. Titti Fritzen               HiKi                42.21    +20.03
  11. Liisa Peltola               MSParma             43.16    +20.58
  12. Ismo Lampainen                                  47.20    +25.02
  13. Stig Danielsson             Raseborg            58.09    +35.51
  14. Tommi Söderström            PohjaKosketus     1.26.23  +1.04.05

 

Tulokset 2016: Iltarastit Böle 13.5.

Väliajat

Rata A

  (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jaakko Lietzen              SuSi                42.58
   2. Harald Knaapinen            KarjUra             47.29     +4.31
   3. Oskar Pihlström             KarjUra             48.49     +5.51
   4. Tuomo Ratia                 SuSi                50.22     +7.24
   5. Petteri Suominen            MSParma             52.09     +9.11
   6. Catarina von Frenckell      Raseborg          1.05.21    +22.23
   7. Kathrin Knaapinen           KarjUra           1.21.25    +38.27

Rata B

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jukka Lietzen                                   34.10
   2. Juha Laukkanen                                  42.32     +8.22
   3. Kåre Pihlström                                  44.12    +10.02
   4. Hanna Lindholm              PIF                 51.53    +17.43
   5. Raul Röman                  Raseborg            53.02    +18.52
   6. Titti Fritzen               HiKi              1.00.16    +26.06
   7. Risto Sailula               PertPe            1.06.31    +32.21
   8. Tommi Söderström            PohjaKosketus     1.39.36  +1.05.26

Rata C

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ismo Lampainen                                  33.59

Oma Rata

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    - Iris Hosio                  KarjUra          Ei aikaa
    - Sanna Hosio                 KarjUra          Ei aikaa

Tulokset 2016: Iltarastit Orijärjvi 6.5.

Väliajat 

Rata A 6.3 km

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jaakko Lietzen              SuSi                50.17
   2. Ari Ahonen                  HiKi                51.22     +1.05
   3. Arto Metsäranta             FU-47               53.06     +2.49
   4. Jukka Lahtinen              HiKi              1.01.17    +11.00
   5. Harald Knaapinen                              1.03.46    +13.29
   6. Stefan Fiskars              Raseborg          1.07.11    +16.54
   7. Jurgen Novak                HiKi              1.11.11    +20.54
   8. Marita Virtanen             EsSu              2.14.13  +1.23.56

Rata B 4.5 km

  (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Rami Heikkonen              SuSi                38.12
   2. Pekka Kanste                Raseborg            40.44     +2.32
   3. Jukka Lietzen                                   41.58     +3.46
   4. Ilkka Salonen               HiKi                46.10     +7.58
   5. Heikki Lempinen             Raseborg            46.20     +8.08
   6. Timo Toivonen               FU-47               48.41    +10.29
   7. Usko Karvinen                                   49.08    +10.56
   8. Mikko Leara                                     57.20    +19.08
   9. Raul Röman                  Raseborg            59.45    +21.33
  10. Nina Ranta                  Raseborg          1.04.12    +26.00
  11. Leena Rossi                 KarjUra           1.54.10  +1.15.58

Rata C 3.2 km

  (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Teemu Toivonen              PohjaKosketus       31.34
   2. Olavi Hartonen              FU-47               35.03     +3.29
   3. Veikko Paulin               FU-47               38.28     +6.54
   4. Helena Kanste               Raseborg            42.14    +10.40
   5. Ulrika Haajanen             Raseborg            44.34    +13.00
   6. Risto Sailula                                   50.28    +18.54
   7. Mira Kallio                                     51.49    +20.15
   8. Marko Vainio                FU-47             1.07.37    +36.03
   9. Ismo Lampainen                                1.08.23    +36.49
  10. M-L Ojamaa                  SalVie            1.11.23    +39.49
  11. Tommi Söderström            PohjaKosketus     1.11.24    +39.50
    - Vuokko Mustonen                              Ei aikaa

Rata D 1.6 km

  (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Florian Fritzen                                 19.36
   2. Jasmin Virta-Ahonen                             55.04    +35.28
   2. Eemil Ahonen                                    55.04    +35.28
   2. Elias Ahonen                                    55.04    +35.28
    - Eero Tamminen                                Ei aikaa

Oma Rata

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Anne Siberg                 KarjUra           1.17.32

Iltarastit perjantaina 6.5 Orijärvellä Pitkälammin kartan alueella

FU-47 / Fiskarin iltarastit perjantaina 6.5 Orijärvellä Pitkälammin kartan alueella. Neljä erilaista rataa. Metsään pääsee klo 17 - 18.30 välisenä aikana. Opastus tieltä 186 ja 104 teiden risteyksestä.

Tiedeustelut puh: 041-5025888 Samuli tai 040-5604538 Veikko

Tulokset 2016: Iltarastit Lillfors 22.4.

Väliajat

Rata A

  (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Samu Heiska                 VeVe                38.08
   2. Olli-Markus Taivainen                           39.23     +1.15
   3. Aleksi Karppinen            IkNV                41.50     +3.42
   4. Maija Sianoja               MSParma             44.25     +6.17
   5. Jeremias Lipsanen           AlahKi              47.17     +9.09
   6. Juho Korpi                  LänRa               47.42     +9.34
   7. Jooseppi Kalliokoski        IkNV                49.29    +11.21
   8. Jonas Jern                  Femman              51.37    +13.29
   9. Anton Sulkula               S-JKL               51.47    +13.39
  10. Jiri-Pekka Rissanen                             53.34    +15.26
  11. Ahti Toivanen                                   55.04    +16.56
  12. Harald Knaapinen            KarjUra           1.15.25    +37.17
    - Jouni Heinonen              Koovee           Ei aikaa
    - Miia Niittynen              Koovee           Ei aikaa
    - Riina Kuuselo                                Ei aikaa

Rata B

  (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Mikko Knuuttila             IkNV                27.05
   2. Juho Ylinen                 IkNV                27.33       +28
   3. Tero Linnainmaa             IkNV                28.42     +1.37
   4. Ville Parkkinen             IkNV                30.57     +3.52
   5. Tuomas Hakkarainen          EsAk                35.54     +8.49
   6. Jussi Pietinalho            Raseborg            41.47    +14.42
   7. Rami Heikkonen              SuSi                42.00    +14.55
   8. Maiju Kovanen               S-JKL               51.59    +24.54
   9. Timo Peltomaa                                 1.18.06    +51.01
    - Mira Kallio                                  Ei aikaa
    - Eino Honkanen                                Ei aikaa
    - Eetu Savolainen             IkNV             Ei aikaa

Rata C

  (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Suvi Ylikylä                RasKa               34.05
   2. Iris Hosio                  KarjUra             43.02     +8.57
   3. Aki Viitanen                FU-47               50.37    +16.32
   4. Ismo Lampainen                                  57.59    +23.54
    - Lauri Viitanen                               Ei aikaa

Rata D

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Florian Fritzen             HiKi                35.06
   2. Titti Fritzen                                   36.34     +1.28
   3. Milton Rolin                FU-47               51.29    +16.23
   4. Riikkaliisa Aitio           FU-47             1.24.14    +49.08

Fiskarin iltarastit perjantaina 22.4 Lillfors

Fiskarin iltarastit perjantaina 22.4 Lillforssin kartan alueella. Samassa yhteydessä Eteläkärjen Klassikko-kisan suunnistusosuus. Neljä eripituista rataa. Metsään pääsee klo 16 - 19 välisenä aikana.

Opastus tieltä 111 Karjaalta Pohjaan päin 8km Shell huoltoaseman kohdalta. Tiedustelut Veikko 040-5604538 tai 040-5181022

Tulokset 2016: Iltarastit Hasselbacka 15.4.

Väliajat

Rata A

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Martti Virtanen             EsSu              1.47.11

Rata C

  (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Vilho Loukkalahti           FU-47               22.09
   2. Iris Hosio                  KarjUra             37.46    +15.37
   3. Alexander Weber             KarjUra             39.01    +16.52
   4. Tina Collan-Weber           KarjUra             41.44    +19.35
   5. Kenneth Weber               KarjUra             42.27    +20.18
   6. Titti Fritzen               HiKi                50.06    +27.57
   7. Ismo Lampainen                                1.00.00    +37.51

Rata B

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tuomo Ratia                 SuSi                45.28
   2. Harald Knaapinen            KarjUra             48.04     +2.36
   3. Olli Borg                   FU-47             1.00.32    +15.04
   4. Marita Virtanen                               1.23.27    +37.59

Rata D

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Marko ja Tuikku Loukkalahti FU-47               41.05

Oma rata

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lauri Viitanen              Raseborg          1.20.28
   2. Mikko Kara                                    1.01.43
   3. Leena Rossi                 KarjUra           1.35.07    +14.39
   4. Sanna Hosio                 KarjUra           1.05.04

Lisätietoja