Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2011: Degersjö-juoksu

Degersjö-juoksun tulokset 24.6.2011

2.5 km

T9

1) Nurminen Kaarina 12.49; 2) Tanhuanpää Meeri Espoon Tapiot 13.48; 3) Ylikoski Camilla 14.39; 4) Suihkonen Venla Octopus 15.18; 5) Ervast Elina 16.01; 6) Ilomäki Aino FU-47 16.32; 7) Aitio Aurora FU-47 18.24; 8) Huhtimo Pinja TTK 19.49; 9) Aitio Anastasia FU-47 25.25; 10) Lindholm Emma 26.00

P9

1) Björklund Emil BK-46 12.03; 2) Laitamäki Wille FU-47 12.30; 3) Malmgren Tuure FU-47 13.42 4) Norström Rasmus ÅIFK 14.25;5) Leino Miki 15.39 6) Sundman Einar IK Trissan 15.40; 7) Ervast Elias 15.55; 8) Horttanainen Mauno 18.44; 9) Horttanainen Jimi 18.44; 10) Aitio Andre FU-47 25.55

T11

1) Laitamäki Sonja FU-47 11.59; 2) Lindström Amanda HIFK Fri 12.17; 3) Simontaival Neea FU-47 13.13; 4) Tanhuanpää Enni Espoo Tapiot 13.36; 5) Malmgren Teresa FU-47 13.41; 6) Tahvonen Sara FU-47 13.59; 7) Tahvonen Sini FU-47 14.47; 8) Leino Melina 15.39; 9) Linna Iitu Torpan Torpedot 16.21

P11

1) Sandell Cedrik ÖSK 11.06; 2) Nurminen Eerik Tursolan Pommi 11.23; 3) Knaapinen Anton FU-47 11.49; 4) Martti Ilari Loja 11.57; 5) Toivomäki Konsta Rajamäen Kehitys 14.11; 6) Franck Alex FU-47 18.34

T13

1) Sundman Josefina IK Trissan 9.33; 2) Pakola Jonna Kosken Kaiku 10.07; 3) Alasaukko-oja Meri KU-58 Vantaa 10.13; 4) Oksanen Peppi Länsi-Uudenmaan Urheilijat 10.53; 5) Suominen Sohvi Delta 13.07; 6) Malmgren Roosa FU-47 13.33; 7) Weckström Tuuli Torpan Torpedot 16.19; 8) Suutarinen Anna Torpan Torpedot 16.19

P13

1) Ahtola Alexander IK Trissan 10.41; 2) Kosunen Samuli Raisio 12.36; 3) Weckström Tommi 17.46

P15

1) Puputti Tuomas IF Raseborg 8.54; 2) Suominen Eemeli Delta 9.24; 3) Tahvonen Ossi FU-47 10.28

7 km

N yleinen

1) Wickström Andrea IF Raseborg 33.11; 2) Leppäsalmi Milka Keuruun Kisailijat 36.17; 3) Rantala-Sorsa Eija Muurlan Vihuri 38.49; 4) Nurminen Henna Tursolan Pommi 39.50; 5) Kosunen Johanna Raisio 41.04; 6) Aaltonen Len 41.24; 7) Nikander Marja-Leena L-Uu 41.32; 8) Forsman Janina ÖSK 43.36; 9) Berglund Lena ÖSK 44.00; 10) Petra Mia YLE 44.23; 11) Pietiläinen Margit Liperi 47.05; 12) Mattila Pirjo Tampereen Järvensivu 47.07; 13) Mattila Päivi Raasepori 47.13; 14) Haajanen Ulrika Ingå IF 48.40; 15) Maukkonen Nina 49.35; 16) Illman Johanna 49.39; 17) Tuominen Leena FU-47 52.45; 18) Alm Krista 55.15; 19) Martti Riitta Loimaan Jankko 57.23; 20) Lönngren Gunlög HIK 59.23; 21) Karttunen Tuula Turun Valpas 1.00.14

M yleinen

1) Fruin Mark Brooks 25.00; 2) Liston Cameron 25.31; 3) Heiskanen Marko Sjundeå IF 25.37; 4) Liukkonen Matti RR 26.09; 5) Niemi Vili SiF 26.53; 6) Nikander Aku L-Uu 27.50; 7) Ojapalo Joona RR 28.08; 8) Selenius Andreas ÖSK 28.28; 9) Niemi Pyry Rajamäen Rykmentti 28.32; 10) Flink Mika 28.39; 11) Paasikoski Antti Rajamäen Rykmentti 28.44; 12) Tuomaala Juuso Iknv 29.52; 13) Lönngren Gustavo HIK 30.20; 14) Suominen Manne Delta 31.16; 15) Reponen Tommi 32.26; 16) Hinkkuri Matti KSVU 32.53; 17) Forsström Benny OK Raseborg 33.25; 18) Ilomäki Mika FU-47 33.39; 19) Tuisku Markku Hanko 34.28; 20) Korpela Juha Kaverytkön Kipinä 37.08; 21) Peltola Jussi 37.11; 22) Kulmala Kari OP-Palvelut Oy 39.37; 23) Eklund Jyrki HIFK 39.42; 24) Rehn Pekka Lynx 39.44; 25) Tanhuanpää Tommi Zemppi ry 41.41; 26) Martiskainen Jyri Liperi 42.52; 27) Pyrhönen Kari MTV 3 44.31; 28) Romakkaniemi Harri 44.44; 29) Mattila Esa ViskoTeepak 45.00; 30) Rantala Janne FU-47 45.21; 31) Söderberg Roger BF-78 52.16; 32) Harju Jarmo Turun Valpas 1.12.38

T17

1) Lönngren Jennifer HIK 40.18; 2) Rehn Nelli Lynx 47.15

P17

1) Sundman Edvard Åsarna IK 0.28.21; 2) Eklund Andreas HIFK 0.35.10; 3) Ahtola Fredrik IK Trissan 0.36.58; 4) Rehn Ville Lynx 0.39.45; 5) Kiiveri Nuutti FU-47 0.40.05; 7) Keinänen Vili FU-47 0.46.07

M60

1) Tiiri Erkki Alastaro 35.09; 2) Similä Veikko SPOVE 36.20; 3) Vähäkainu Esko Rahtarit ry 37.40; 4) Koivula Keijo SPOVE 39.12; 5) Måsa Carl-Gustav 40.10; 6) Suominen Kari FU-47 40.40

N70

1) Nieminen Eila Spore 39.10; 2) Tammisto Tuula Hämeenlinnan Tarmo 44.53; 3) Kainulainen Maija Porlammin Pyry 53.29

M70

1) Turpeinen Matti NU-KI 43.34

Kuntosarja

1) Bom Marko Espoo 33.22; 2) Nieminen Kari Muurlan Kiri 34.34; 3) Wickholm Pia Sibbo 36.17; 4) Nystedt Roger Esbo IF 36.27; 5) Suihkonen Keijo Lohja 36.33; 6) Täppinen Jan ÖSK 37.44; 7) Österholm Stig ÖSK 37.55; 8) Söderholm Kaj 39.03; 9) Kosunen Kari Raisio 39.18; 10) Råstedt Kaj Fribergs Gurkor 40.15; 11) Girsen Reijo Kaverytkön Kipinä 40.35; 12) Hosio Sanna 42.04; 13) Fiskars Mikaela OK Raseborg 42.15; 14) Brandt Juha Maskun Kataja 42.20; 15) Holmberg Ralf ETK 42.25; 16) Reponen Niina 43.19; 17) Hartonen Olavi FU-47 43.41; 18) Nyholm Tanja Ka-Ra 44.02; 19) Sandgren Karl-Erik Karjaan Ura 44.23; 20) Tiiri Jorma Loimaa 45.35; 21) Dahlberg Hans Ingå IF 44.56; 22) Ervast Max 46.56; 23) Niemi Päivi RR 47.15; 24) Björklund Liisa HDL 47.19; 25) Ahlqvist Jari Billnäs 47.27; 26) Hautaniemi Petri FU-47 47.33; 27) Pökelmann Thomas William Team 47.42; 28) Sillanpää Merja Jyväskylän kenttäurheilijat 47.45; 29) Leino Reijo 49.07; 30) Leino Marko 49.07; 31) Kullberg Stefan WT 49.10; 32) Lind Usko Asfaltti Center Oy 49.22; 33) Laitinen Outi 49.26; 34) Lemminkäinen Tomi LP Viesti 49.40; 35) Mäki-Jyllilä Juha KuRy 50.01; 36) Salminen Kai Mesikämmenet 50.15; 37) Nyman Marianne Vanda 51.16; 38) Seppälä Eero Järvensivun Kisa 51.35; 39) Österman Helge 53.04; 40) Weckström Katri Torpan Torpedot 56.56; 41) Suutarinen Leena Torpan Torpedot 56.56; 42) Linna Minna Torpan Torpedot 57.43; 43) Österholm Marja-Lena ÖSK 58.45; 44) Fagerholm Jennie Karis Ura 59.31; 45) Fagerholm Jerker Karis Ura 59.31; 46) Fagerholm Linda Karjaan Ura 1.08.28

15.5 km

N yleinen

1) Mäkelä Anne Sjundeå IF 1.07.33; 2) Malmström Henrika Ingå IF 1.09.43; 3) Gunell Yvonne Pargas IF 1.11.23; 4) Lehto Veera Santas little helpers 1.20.34; 5) Nikander Heini L-UU 1.21.13; 6) Viljakainen Inca Nokia Marathon Team 1.32.09; 7) Knaapinen Hanna FU-47 1.36.32; 8) Simontaival Terhi FU-47 1.45.33

M yleinen

1) Hellsten Juha TUWE yu. 53.37; 2) Patana Mikko Nouski53.41; 3) Kero Jaakko TVUL 54.13; 4) Liukkonen Kalle KaPo 57.55; 5) Bremer Jan Borgå Akilles 1.01.35; 6) Räty Harri Delta 1.01.59; 7) Söderström Peter OK Raseborg 1.03.54; 8) Öhman Dan Ingå IF 1.03.56; 9) Urmas Petteri Koski TL 1.04.06; 10) Aaltonen Vesa IF Brahe 1.04.26; 11) Laitinen Rami 1.06.07; 12) Nurminen Ilkka Tursolan Pommi 1.06.17; 13) Haajanen Erik Ingå IF 1.06.40; 14) Laine Tuomo Delta 1.07.13; 15) Kevin Magnus Tenala IF 1.11.26; 16) Monto Mika Santas little helpers 1.20.03; 17) Holmström Patrik LUP-82 1.25.07; 18) Helin Lauri HYUS 1.25.55; 19) Davis David Santas little helpers 1.42.52; 20) Lehto Samuli Santas little helpers 1.42.52; 21) Järvenkylä Esko 2.49.00

N40

1) Savolainen Sanna Raasepori 1.19.31; 2) Saari Johanna 1.20.31; 3) Kalenius Regina Karjaan URA 1.24.33; 4) Aitio Riikkaliisa FU-47 1.35.10

M40

1) Pylvänäinen Pertti Pakilan Visa 1.01.15; 2) Londen Pontus Esbo/EUK 1.01.23; 3) Peura Esko Helsinki 1.08.55; 4) Kujanpää Pekka Liikkelle.com-K18 1.09.22; 5)Haajanen Leif Ingå IF 1.10.41; 6) Sorsa Urpo Muurlan Vihuri 1.11.34; 7) Saikkonen Torsti Helsinki Triathlon 1.11.35; 8) Autio Rauno KA-RA 1.12.41. 9) Rautell Tapio Lohjan Louhi 1.12.49; 10) Änkilä Petteri 1.14.15; 11) Niinimaa Mika Kaarina 1.14.30; 12) Joki Jyri Ruoholahden Pommi 1.15.15; 13) Huhtimo Kimmo 1.16.13; 14) Suutarinen Petri Readvise 1.16.53; 15) Fiskars Stefan OK Raseborg 1.17.18; 16) Laitamäki Jari Raasepori 1.19.31; 17) Muhonen Ari-Pekka 1.21.45; 18) Mäki Kimmo OK Raseborg 1.24.34; 19) Laamanen Arto 1.42.46

N50

1) Smedman Jaana Espoo 1.21.39; 2) Andrews Jaana 1.41.09; 3) Simonen Leila Voimapaja 1.42.31; 4) Londen Eija VR-Urheilijat 1.43.38

M50

1) Virta Markku Loimaan Leisku 1.00.58; 2) Niemi Arto Nurmijärvi 1.04.46; 3) Laaksonen Lasse Suomusjärven Sisu 1.09.12; 4) Leppänen Pekka Mellilä 1.11.04; 5) von Frenckell Otto OK Raseborg 1.11.17; 6) Huovila Kari KenSu 1.12.04; 7) Harju Matti Porvoo 1.13.21; 8) Tynjälä Pekka OP-Pohjola 1.13.54; 9) Bäckström Christer Joggin-Team 88 1.14.55; 10) Heino Olavi Hiidenkiertäjät 1.16.34; 11) Vuorio Kari RR 1.18.21; 12) Kevin Frank Tenala 1.20.31; 13) Pelkonen Aarno Espoon Tapiot 1.23.08; 14) Kevin Anders 1.27.08

Kuntosarja

1) Österholm Leif ÖSK 1.09.40; 2) Verkonpaino Tenolan Peräkylän Ponnistus 1.10.34; 3) Österholm Sebastian Ösk 1.13.00; 4) Wickholm Tom Sibbo 1.20.51; 5) Riikonen Sirkku Uskelan Urhot 1.22.47; 6) Mäkirinne Mika Salon kaupunki 1.22.47; 7) Weckström Jouni PK-35 Helsinki 1.24.07; 8) Leino Miia 1.24.50; 9) Seppänen Sanna 1.25.17; 10) Kemppainen Esa ML KUKKULA 1.25.53; 11) Aalto Eero KK Länsi-Uusimaa 1.29.45; 12) Hautaniemi Sami Hämeenlinna 1.30.28; 13) Huuskonen Ulla 1.31.38; 14) Pääkkönen Tarja Karjaan Ura 1.33.35; 15) Lindblad Michael Raseborg 1.34.15; 16) Latva Risto Endurance 1.35.30; 17) Horttanainen Emilia 1.39.51; 18) Tahvonen Olli FU-47 1.40.45; 19) Linnakoski Asko 1.49.09; 20) Taipale Kari Porvoon Urh. 1.52.02; 21) Hautaniemi Juha HLK 1.55.25; 22) Tuominen Aki Nummen Kipinä 1.55.52