Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2012: Degersjö-juoksu

T9(2,5km)

1. Sandell Cecilia ÖSK 0:13:24, 2. Tanhuanpää Meeri Espoon tapiot 0:15:14, 3. 47 Mehtälä Olga-Kerttu Hurja Piruetti 0:15:52, 4 Hosio Iris Karjaan ura 0:16:21, 5. Råstedt Ella Esbo IF 0:18:31, 6. Aitio Aurora FU-47 0:18:53, 7. Anastasia Aitio FU-47 0:19:38, 8. Loukkalahti Saima FU-47 0:20:40, 9. Koivusipilä Seela 0:24:03 10. Soininvaari Inkeri 0:24:22, 11. Henttu Helle 0:28:46, 12. Koivusipilä Liina 0:29:09, 13. Hietala Meri 0:33:32, 14. Mäki-Jyllilä Lotta FU-47 0:35:30

P9(2,5km)

1.Björklund Emil BK-46 0:13:11, 2. Räsänen Kalle-Aukusti 0:13:23, 3. Koponen Matias Sjundeå IF 0:13:42, 4. Knaapinen Elias FU-47 0:14:19, 5. Malmgren Tuure FU-47 0:14:48, 6. Sundman Einar IK Trissan 0:14:58, 7. Forma Akseli Karjaan ura 0:15:57, 8. Koponen Rasmus 0:16:08, 9. Johansson Jens 0:16:12, 10. Johansson Jimi 0:16:42, 11. Nylund Oscar ITF Taekwondo Raseborg 0:21:01, 12. Aitio André FU-47 0:21:12, 13. Henttu Herman 0:25:01, 14. Knaapinen Kasper FU-47 0:26:04, 15. Hautaniemi Hugo 0:35:31

T11(2,5km)

1. Laukka Donna Vihdin Viesti 0:14:21, 2. Tanhuanpää Enni Espoon Tapiot 0:15:09, 3. Malmgren Teresa FU-47 0:15:51

P11(2,5km)

1. Forma Olli Karjaan ura 0:12:56, 2. Maronen Matias Lynx 0:13:25, 3. Norström Rasmus ÅIFK 0:14:02, 4. Toivomäki Konsta Rajamäen kehitys 0:14:28, 5. Leino Miki Renshin-kan 0:16:28, 6. Franck Alex FU-47 0:23:21

T13(2,5km)

1. Alasaukko-Oja Meri KU-58 0:10:54, 2. Oksanen Peppi Länsi-Uudenmaan urheilijat 0:11:29, 3. Pakola Jonna Kosken Kaiku 0:11:59, 4. Skreslett Emma ÖSK 0:12:03, 5. Rantala Emma ITF Taekwondo Raseborg 0:14:47, 6. Leino Melina Renshin-kan 0:16:29, 7. Mäki-Jyllilä Anna FU-47 0:35:33

P13(2,5km)

1. Talsi Emil IF Raseborg 0:11:14, 2.  Lemettinen Vilpertti FU-47 0:11:17, 3. Escartin Alvar FU-47 0:11:18, 4. Strebelle Samuel 0:11:55, 5. Ahtola Alexander IK Trissan 0:11:56, 6. Knaapinen Anton FU-47 0:12:14, 7. Norström Oscar ÅIFK 0:12:21, 8. Martti Ilari Loimaan jankko 0:13:00, 9. Vuorinen Ville Joken talli 0:15:05

T15(2,5km)

1. Sundman Josefina Delta 0:11:08, 2. Suominen Sohvi Delta 0:13:50, 3. Kiiveri Aino FU-47 0:35:32

P15(2,5km)

1.Vehmas Miika Espoon Suunta 0:13:38

T17(7km)

1. Rehn Nelli Lynx 0:41:13, 2. Augustson Josefine ÖSK 0:47:36, 3. Von Bonsdorff Linda IF Raseborg 0:51:59, 4. Von Bonsdorff Sandra IF Raseborg 0:55:43

P17(7km)

1. Loukkalahti Vilho IF Raseborg 0:28:34, 2. Sundman Edvard Åsarna IK 0:29:35, 3. Suominen Eemeli Delta 0:30:55, 4. Ahtola Fredrik IK Trissan 0:34:11, 5. Sandell Cedrik ÖSK 0:35:46, 6. Rehn Ville Lynx 0:38:11, 7. Lindroos André ÖSK 0:39:44, 8. Weckström Tommi 0:51:12

N(7km)

1. Österberg Sandra Ekenäs 0:35:34, 2. Murto Heli 0:35:42, 3. Kral-Leszczynski Alexandra 0:38:35, 4. Rantala-Sorsa Eija Muurlan Vihuri 0:39:31, 5. Lönngren Jennifer Hangö If 0:41:35, 6. Francke Astra Espoon Suunta 0:41:42, 7. Surakka Hanna 0:41:48, 8. Kyröläinen Marika 0:42:12, 9. Åvall Michaela 0:42:30, 10. Björklund Liisa 0:44:08, 11. Alm Krista 0:45:13, 12. Laatikainen Kirsi 0:46:55, 13. Mattila Päivi 0:47:56, 14. Tanhuanpää Marjo 0:48:57, 15. Tuominen Leena FU-47 0:50:38, 16. Rantanen Heli Kirkkonummi 0:51:51 17. Saari Pia 0:53:24, 18. Martti Riitta Loimaan Jankko 0:56:33, 19. Virtanen Nina FU-47 0:56:49

M(7km)

1. Loukkalahti Otto IF Raseborg 0:28:01, 2. Bremer Jan 0:28:13, 3. Leinonen Tommi Vaajakosken Kuohu 0:28:23, 4. Paulin Joonas 0:28:45, 5. Pulli Antero 0:30:36, 6. Kokkonen Antti YIT Runners 0:34:21, 7. Sorvari Jouni 0:34:59, 8. Mäkinen Tuomas JKU 0:41:16, 9. Tanhuanpää Tommi 0:41:47, 10. Escartin Marko FU-47 0:41:49, 11. Portman Robert 0:45:44, 12. Perkkiö Teppo 0:46:11, 13. Mäenpää Harri 0:46:12, 14. Hautaniemi Petri FU-47 0:47:40, 15. Räsänen Elmo BF-78 0:48:16, 16. Fredriksson Kjell BF-78 0:48:20, 17. Viherpuro Joni 0:58:57, 18. Järvenkylä Esko Raasepori 1:09:45

N60 (7km)

1. Hannula Päivi VSVU 0:41:07, 2. Heikkilä Tarja-Liisa 1:04:25

M60 (7km)

1. Nystedt Roger Esbo IF 0:34:20, 2. Puranen Markku Valkeala 0:35:32, 3. Kataja Lasse Sammatti 0:37:09, 4. Virtanen Jari Paimio 0:37:43, 5. Måsa Carl-Gustav Hangö If 0:39:07, 6. Vähäkainu Esko Rahtari ry 0:39:10, 7. Koivula Keijo  SPOVE 0:47:15

N70 (7km)

1. Nieminen Eila Sporttiveteraanit 0:41:00, 2. Tammisto Tuula Hämeenlinnan Tarmo 0:45:20

M70 (7km)

1. Komulainen Viljo SPOVE 0:37:07, 2. Turpeinen Matti Nu-Ki 0:45:09, 3. Österman Helge 0:55:06

Kuntosarja 7km

1. Nieminen Kari Sorv-Elektro Oy 0:33:08, 2. Ruokolainen Toni Pohjan Sport 0:33:39, 3. Söderholm Kaj Sjundeå 0:34:02, 4. Lönngren Gustavo Hangö IK 0:34:31, 5. Weurlander Krister 0:34:41, 6. Husu Hannu MIKES 0:36:44, 7. Täppinen Jan ÖSK 0:37:34, 8. Hosio Sanna 0:38:57, 9. Brandt Juha Maskun Kataja 0:39:32, 10. Leino Miia 0:39:51, 11. Palmgren Patrik BF-78 0:40:42, 12. Smedman Jaana Espoo 0:40:52, 13. Reitmaa Outi Delta 0:41:09, 14. Räsänen Antti  0:41:12, 15. Sandell Heidi ÖSK 0:41:15, 16. Suominen Kari FU-47 0:41:25, 17. Pellikka Lasse Lohja 0:41:32, 18. Nylund Kari ITF Taekwon-Do Raseborg 0:41:55, 19. Hakala Juha 0:41:58, 20. Pökelmann Mette 0:42:04, 21. Sandgren Kalle Karjaan Ura 0:42:35, 22. Kivioja Pirjo Salon Vilpas 0:42:42, 23. Latva Risto Lohja 0:43:00, 24. Holmberg Ralf Ekenäs Tennisklubb 0:43:03, 25. Berglund Lena ÖSK 0:43:06, 26. Törnqvist Tapani Kerava 0:43:09, 27. Johansson Rabbe 0:43:54, 28. Tiiri Jorma Loimaa 0:44:23, 29. Lindholm Stefan Tenala IF 0:45:47, 30. Pökelmann Thomas WT Handboll 0:47:21, 31. Leino Marko 0:47:41, 32. Kotoaro Katri 0:48:12, 33. Söderberg Roger BF-78 0:48:49, 34. Ojapalo Anneli Rajamäen Rykmentti 0:50:24, 35. Malmgren Roosa FU-47 0:50:36, 36. Kauppila Ritva-Liisa Oulu 0:50:49, 37. Wecström Tuuli 0:52:48, 38. Wecström Katri Torpan Torpedot 0:53:01, 39. Laukkanen Veijo 0:55:27, 40. Laukkanen Nina 0:55:28, 41. Sillanpää Merja 0:56:34, 42. Ollikainen Sirpa 0:57:10, 43. Lind Usko Nurmijärvi 0:57:45, 44. Kangasoja Sari 0:58:19, 45. Lönngren Gunlöf HIK 0:58:39, 46. Lindholm Rune 1:01:15, 47. Lindholm Kristin 1:01:16, 48. Munck Lotta Weijola 1:10:28, 49. Oksanen Mari Weijola 1:10:31, 50. Munck Vili Weijola 1:12:31, 51. Munck Lars Weijola 1:12:44, 52. Kiiveri Tarja FU-47 1:16:12, 53. Hautaniemi Jaana Hämeenlinna 1:16:14

N (15,5km)

1. Söderström Maria HIFK 0:59:16, 2. Lehto Veera Helsingin Jyry 1:11:10, 3. Boström Matleena Sjundeå IF 1:12:44, 4. Hakala Emma 1:17:26, 5. Heikkilä Taina-Maaria 1:22:48, 6. Viljakainen Inca Nokia Marathon team 1:29:10, 7. Eloneva Sanni Espoon 1:37:04, 8. Karppinen Jaana 1:39:55, 9. Simontaival Terhi FU-47 1:48:07, 10. Portman Sanna FU-47 1:48:46

M(15,5km)

1. Boström Mårten Sjundeå IF 0:54:00, 2. Suna Jussi Turun Veikot 0:55:26, 3. Hellström Magnus Sjundeå IF 0:55:51, 4. Patana Mikko  Nouski 0:56:24, 5. Mänkärlä Janne SIF 0:57:01, 6. Ojapalo Joona Sjundeå IF 0:58:42, 7. Selenius Andreas ÖSK 0:58:49, 8. Mutka Manu Sjundeå IF 0:59:49, 9. Ilmarinen Pyry LUU 1:01:33, 10. Urmas Petteri Koski TL 1:02:09, 11. Öhman Dan Ingå IF 1:04:27, 12. Pasanen Antti Espoo 1:05:00, 13. Hästö Mats Esbo IF 1:06:14, 14. Kallinger Matthias Landshut 1:07:11, 15. Rauhaniemi Riku FMR 1:07:59, 16. Kevin Magnus Tenala IF 1:08:56, 17. Pihlström Oskar 1:10:44, 18. Törmälä Teemu 1:12:18, 19. Weckström Jouni Torpan Torpedot 1:17:56, 20. Pihlström Edvard 1:21:39 21. Pastila Markus 1:25:27

N40 (15,5km)

1. Kuivalainen Kati RDS 1:18:25, 2. Mäkelä Mari Luoma 1:22:08, 3. Suominen Raija 1:32:00, 4. Säilä Miisa 1:39:38, 5. Pihlajaniemi Annami FU-47 1:48:52

M40 (15,5km)

1. Londen Pontus Esbo-Seppä Marathon team 1:02:15, 2. Loukkalahti Marko FU-47 1:02:20, 3. Hinkkuri Matti VSVU 1:05:06, 4. von Bonsdorff Christofer  Esbo IF 1:05:26, 5. Mutka Mikko JoKu 1:06:18, 6. Peura Esko Helsinki 1:08:16, 7. Sorsa Urpo Muurlan Vihuri 1:09:15, 8. Änkilä Petteri TRIDIR 1:10:31, 9. Haajanen Leif Ingå IF 1:11:08, 10. von Bonsdorff Niclas IF Raseborg 1:11:40, 11. Rajamäki Sami Kampin Karavaanarit 1:12:01, 12. Autio Rauno KA-RA 1:12:24, 13. Kujanpää Pekka Marttila 1:12:31, 14. Korpela Juha Kaverytkön Kipinä 1:13:21, 15. Joki Jyri Ruoholahden Pommi 1:13:32, 16. Muhonen Ari-Pekka Vantaa 1:24:37, 17. Lindblad Michael Raseborg 1:28:52, 18. Haapasaari Jarkko FTK 1:30:25, 19. Karppinen Marko 1:30:25

N50 (15,5km)

1. Wickholm-Ekman Eva 1:30:47, 2. Haajanen Ulrika Ingå IF 1:35:41, 3. Leskinen Tiina Lynx 1:36:41, 4. Nyman Marianne Running Finland 1:45:49

M50 (15,5km)

1. Kauppila Jukka ONMKY 1:00:20, 2. Vuorinen Seppo Joken Talli 1:03:15, 3. Virta Markku Loimaan Leisku 1:03:45, 4. Leppänen Pekka Mellilä 1:04:52, 5. von Frenckell Otto OK Raseborg 1:10:51, 6. Tiiri Erkki Alastaro 1:14:55, 7. Bäckström Christer Jogging-Team 88 1:15:19, 8. Auranen Reijo Maskun Kataja 1:17:43, 9. Nurmi Harri Raision Pyryt 1:17:45, 10. Heino Olavi Hiidenkiertäjät 1:21:48, 11. Kevin Anders Fair-Play 1:24:40, 12. Ojapalo Ilkka Rajamäen Rykmentti 1:26:17, 13. Pulkkis Göran HGK 1:29:54, 14. Ekman Lars 1:35:47, 15. Leskinen Pekka Lynx 1:36:59, 16. Pynnönen Kari Runners High, Helsinki 1:36:59

Kuntosarja 15,5 km

1. Puputti Timo The Royal Rabbits 1:06:44, 2. Mäkirinne Mika Salon Kaupunki 1:07:59, 3. Alen Markku Petäjävesi 1:08:29, 4. Maronen Mikke Lynx 1:10:03, 5. Korin Tommy PePo 1:11:03, 6. Moukolainen Jouni Perniö 1:13:52, 7.Österholm Leif ÖSK 1:14:16, 8. Hakulin Christopher U.S.A 1:16:53, 9. Smolander Teemu FU-47 1:17:26, 10. Ilomäki Mika FU-47 1:18:05, 11. Hautaniemi Sami Hämeenlinna 1:23:38, 12. Kiiveri Nuutti Helsinki 1:23:47, 13. Böhling Pernilla Porvoo 1:24:08, 14. Kuivalainen Pekka RDS 1:24:35, 15. Seppänen Sanna 1:24:56, 16. Riikonen Sirkku Uskelan Urhot 1:25:11, 17. Routala Mikko Länsiseinä –Västväggen 1:30:50, 18. Kotoaro Markku Nokian Maratoonarit 1:31:36, 19. Wilen Lisbeth 1:31:52, 20. Nieminen Erkki Turku 1:33:58, 21. Pyrhönen Kari 1:37:45, 22. Nyholm Tanja KA-RA 1:39:21, 23. Valkonen Maijaliisa 1:39:55, 24. Forsman Henrik ÖSK 1:41:03, 25. Dahl Citha Billnäs 1:43:05, 26. Toivo Marko Äetsän UA 1:43:42, 27. Mehtälä Katri Hurja Piruetti 1:43:53, 28. Mäki-Jyllilä Juha JKMM Runners 1:44:46, 29. Hellen Sirpa KK-T 1:45:33, 30. Aiha Catherine FU-47 1:46:23, 31. Tuominen Aki Nummen Kipinä 1:48:28, 32. Nykyri Erkki Helsinki 1:52:03, 33. Kyttänen Arja Hämeenlinna 1:53:42