Kategoriat
Tiedotteet

Pe 25.06.2021 DEGERSJÖ-JUOKSU

Online-tulokset ja lähtölistat: https://online4.tulospalvelu.fi/tulokset-new/fi/2021_juhannus/

Kilpailuohje ->

Reittikartta ->

Reittikartta, lyhyt reitti ->

Kilpailukeskuskartta ->

ILMOITTAUTUMISLOMAKE: https://forms.gle/FNvUAGjKn4dMU28r9

PAIKKAKUNTA, LÄHTÖPAIKKA ja KELLONAIKA: Raasepori, Fiskarin Urheilijoiden maja
Kalliomäentie 4 klo 11.00.

MATKAT JA SARJAT: 15 km M, M40, M50, N, N40, N50 ja kuntosarja. 7
km P17, T17, M, M60, N, N60 ja kuntosarja. 2,5 km P9, P11, P13, P15, T9, T11, T13, ja T15. 0,6 km P6
ja T6.

OSALLISTUMISMAKSUT JA ILMOITTAUTUMINEN: Ennakkoilmoittautumiset 23.6. mennessä
verkkolomakkeella os. https://forms.gle/FNvUAGjKn4dMU28r9 (nimi, sarja, seura). Os.maksu ennakkoilmoittautuneille M/N
18 €, P/T 10 €, P/T6 v. 5 €.
Maksu 23.6. mennessä tilille OP Raasepori FI40 5549 5240 0074 72 (kuitti oltava). Ilm. paikan päällä
25.6. klo 9–10.30, maksut jälki-ilmoittautuneille M/N 24 € (JK 22 €), P/T14 € (JK 12 €) ja P/T6 v. 7 €
käteisellä, kuitin saa tarvittaessa. Juoksijakortilla alennus osanottomaksusta! Maksuvälineinä myös
Smartum-liikuntasetelit.

PALKINNOT: Muistomitali kaikille osallistujille. Kilpasarjojen parhaat palkitaan, kuntosarjoissa
palkinnot arvotaan.

REITTI: Reitti kokonaisuudessaan hiekkatietä.

LISÄTIETOJA: Kilpailukeskuksessa kahvio. Osallistujille mehu- ja vesitarjoilu. Pesua ei ole. Opastus
kilpailupaikalle Fiskarin keskustasta.

YHTEYSHENKILÖ JA PUHELIN: Aki Viitanen 040-5181022.

YHTEYSHENKILÖN SÄHKÖPOSTI:
aki.viitanen@gmail.com TAPAHTUMAN VERKKOSIVUT: http://www.fu-47.fi
JÄRJESTÄJÄSEURA(T): Fiskarin Urheilijat -47 ry, Juhana Lehtilä puh. 040-5587476.

PERUUTUKSESTA ILMOITETAAN SEURAN NETTISIVUILLA

———————————————————————————–

Kategoriat
Tiedotteet

Hippo-koulu 2021: Suunnistuskoulu lapsille

https://okraseborg.fi/hipposkolan/#suomeksi

Kategoriat
Tiedotteet Yleinen

Kiintorastit Rövarbergetillä

Kiintorastit ovat kaikkien kierrettävissä, vapaasti valittavina ajankohtina. Alla kartat eri radoille.

Rata A

Rata B

Rata C

Kaikki rastit

———————————————————————————–

Kategoriat
Tiedotteet

Kevään ja kesän kuntorastit

Raaseporin keskiviikkorastit & viikon radat 2021 järjestävät OK Raseborg ja Fiskarin Urheilijat -47. Radat A noin 7 km, B noin 5 km, C noin 3 km sekä D- ja E-radat lapsille ja vasta-alkajille. Karttamaksu aina 7 € ellei erikseen muuta ilmoiteta, alle 18-vuotiaat juniorit sekä OK Raseborgin ja FU-47:n jäsenet ilmaiseksi.

Kalenteri:

https://okraseborg.fi/traning-harjoittelu/#kalendern

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2019: Degersjö

https://online4.tulospalvelu.fi/tulokset/fi/2019_juhannus/lopputulokset/

Kategoriat
Yleinen

Moikka maailma!

Tervetuloa WordPressiin. Tämä on ensimmäinen artikkelisi. Muokkaa sitä tai poista se ja aloita kirjoittamaan!

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2007: Sarjahiihdot, Seuranmestaruus

Fiskarin Urheilijat -47 ry

KILPAHIIHTO 2007

Seuranmestaruuskisat talvella 2007 ratkaistiin sarjahiihtoina Fiskarin valaistulla ladulla. Osakilpailuja ehdittiin pitää seitsemät.

Sarjahiihdoista sai pisteitä seuraavasti: osakilpailun sarjansa voittaja sai 4 pistettä, toiseksi tullut 3 pistettä, kolmanneksi tullut 2 pistettä ja sijasta 4 alaspäin sijoittuminen tuotti osallistujalle 1 pisteen.

Osakilpailuja järjestettiin sekä perinteisellä että vapaalla tyylillä.

Tässä tulokset eri osakilpailuista ja yhteensä.

28.1.2007, – 9 C, vapaa tyyli

T8 (0,7 km) 1. Sini Tahvonen 10.29

T10 (1,4 km) 1. Julia Lassila 11.14

2. Tuuli Weckström 11.45

3. Jenny Lassila 13.25

P10 (2,1 km) 1. Lauri Viitanen 13.06

2. Ossi Tahvonen 14.39

3. Tommi Weckström 16.14

4.2.2007, + 2 C, perinteinen tyyli

T6 (0,7 km) 1. Neea Simontaival 6.13

T10 (1,4 km) 1. Julia Lassila 8.53

2. Jonna Peltola 9.42

P 4 (0,05 km) 1. Joona Lassila 4.17

P10 (2,1 km) 1. Lauri Viitanen 11.50

2. Pauli Kuusinen 13.55

3. Ossi Tahvonen 15.02

6.2.2007, -16 C, vapaa tyyli, sprintti

T6 (0,35 km) 1. Neea Simontaival 2.11

T10 (0,6 km) 1. Jonna Peltola 3.01

2. Tuuli Weckström 3.02

P10 (0,6 km) 1. Lauri Viitanen 2.19

2. Jere Simontaival 2.44

3. Tommi Weckström 2.50

4. Pauli Kuusinen 3.06

11.2.2007, -3 C, perinteinen tyyli

T6 (0,7 km) 1. Neea Simontaival 5.40

T8 (0,7 km) 1. Sini Tahvonen 9.24

T10 (1,4 km) 1. Julia Lassila 8.24

2. Jonna Peltola 9.42

3. Tuuli Weckström 11.13

4. Jenny Lassila 12.32

P4 (0,05 km) 1. Joona Lassila 4.16

P10 (2,1 km) 1. Lauri Viitanen 11.06

2. Ossi Tahvonen 13.45

3. Pauli Kuusinen 14.20

4. Jere Simontaival 14.54

5. Tommi Weckström 15.13

18.2.2007, +3 C, vapaa tyyli

P10 (2,1 km) 1. Jaakko Soinio 12.11

2. Pauli Kuusinen 12.30

3. Ossi Tahvonen 12.46

25.2.2007, -5 C, perinteinen tyyli

T8 (0,8 km) 1. Sini Tahvonen 8.35

T10 (1,4 km) 1. Jonna Peltola 9.27

2. Julia Lassila 9.56

3. Jenny Lassila 12.10

P10 (2,1 km) 1. Pauli Kuusinen 13.06

2. Ossi Tahvonen 13.09

4.3.2007, +2 C, vapaa tyyli

T6 (0,7 km) 1. Neea Simontaival 6.30

T8 (0,7 km) 1. Sini Tahvonen 7.14

2. Sara Tahvonen 7.28

T10 (1,4 km) 1. Julia Lassila 8.30

2. Jonna Peltola 11.17

Jenny Lassila kesk.

T12 (2,7 km) 1. Sanna Soinio 20.05

T14 (2,7 km) 1. Kaisa Nieminen 19.25

P4 (0,05 km) 1. Joona Lassila 5.40

P10 (2,1 km) 1. Lauri Viitanen 10.20

2. Jaakko Soinio 11.55

3. Ossi Tahvonen 13.48

4. Pauli Kuusinen 13.52

5. Jere Simontaival 14.36

P12 (2,7 km) 1. Vilho Loukkalahti 9.10

Yhteistilanne (FU-47 seuranmestaruudet 2007)

T6 1. Neea Simontaival (0+4+4+4+0+0+4) 16

T8 1. Sini Tahvonen (4+0+0+4+0+4+4) 16

2. Sara Tahvonen (0+0+0+0+0+0+3) 3

T10 1. Julia Lassila (4+4+0+4+0+3+4) 19

2. Jonna Peltola (0+3+4+3+0+4+3) 17

3. Tuuli Weckström (3+0+3+2+0+0+0) 8

4. Jenny Lassila (2+0+0+1+0+2+0) 5

T12 1. Sanna Soinio (0+0+0+0+0+0+4) 4

T14 1. Kaisa Nieminen (0+0+0+0+0+0+4) 4

P4 1. Joona Lassila (0+4+0+4+0+0+4) 12

P10 1. Lauri Viitanen (4+4+4+4+0+0+4) 20

2. Ossi Tahvonen (3+2+0+3+2+3+2) 15

3. Pauli Kuusinen (0+3+1+2+3+4+1) 14

4. Jaakko Soinio (0+0+0+0+4+0+3) 7

5. Jere Simontaival (0+0+3+1+0+0+1) 5

ja Tommi Weckström (2+0+2+1+0+0+0) 5

P12 1. Vilho Loukkalahti (0+0+0+0+0+0+4) 4

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2007: Yleisurheilu

Fiskarsin yu-kenttä 25.6.2007
Tulokset
T 5
Pituus1.Saima Loukkalahti0,81
2.Eith Spitz0,45
60 m1.Saima Loukkalahti34,00
T 7
Pituus1.Teresa Malmgren2,34
Kuula1.Teresa Malmgren2,74
60m1.Teresa Malmgren12,66
600m1.Teresa Malmgren3,04
T9
Pituus1.Roosa Malmgren3,01
2.Emmi-Lotta Virta2,67
3.Linnea Kuusinen2,53
4.Minka Ilomäki2,08
Kuula1.Emmi-Lotta Virta4,20
2.Roosa Malmgren3,72
3.Minka Ilomäki3,30
4.Linnea Kuusinen2,00
60 m1.Roosa Malmgren10,99
2.Emmi-Lotta Virta11,59
3.Minka Ilomäki12,09
4.Linnea Kuusinen12,47
600 m1.Roosa Malmgren2,28
2.Linnea Kuusinen2,49
3.Emmi-Lotta Virta2,55
T13
Pituus1.Saara Malmgren3,77
Kuula1.Saara Malmgren6,97
60m1.Saara Malmgren9,72
600m1.Saara Malmgren2,10
P 5
Pituus1.Väinö Koivumäki1,71
2.Kaius Lehtonen1,06
Kuula1.Kaius Lehtonen1,38
60 m1.Kaius Lehtonen18,89
2.Väinö Koivumäki38,00
P 7
Pituus1.Rafael Siren2,57
2.Theodor Spitz1,80
3.Vincent Spitz1,78
4.Tiitus Lehtonen1,55
Kuula1.Theodor Spitz3,50
2.Rafael Siren3,40
3.Vincent Spitz2,24
4.Tiitus Lehtonen1,55
60 m1.Rafael Siren12,14
2.Theodor Spitz14,48
3.Vincent Spitz17,97
4.Tiitus Lehtonen20,00
600 m1.Rafael Siren2,51
P 9
Pituus1.Henry Siren2,60
2.Taavi Lehtonen2,08
Kuula1.Henry Siren3,44
2.Taavi Lehtonen3,30
60 m1.Henry Siren10,72
2.Taavi Lehtonen15,37
600 m1.Henry Siren2,32
2.Taavi Lehtonen3,46
P 11
Pituus1.Lauri Viitanen3,49
2.Ossi Tahvonen3,00
Kuula1.Lauri Viitanen5,77
2.Ossi Tahvonen4,90
60 m1.Lauri Viitanen10,33
2.Ossi Tahvonen11,93
600 m1.Lauri Viitanen2,36
2.Ossi Tahvonen2,37
P 13
Pituus1.Otto Loukkalahti5,03
2.Vilho Loukkalahti3,92
3.Ville-Valtteri Kari3,82
4.Matias Virta3,25
Kuula1.Otto Loukkalahti12,45
2.Vilho Loukkalahti8,70
60 m1.Otto Loukkalahti8,48
2.Ville-Valtteri Kari9,86
3.Vilho Loukkalahti9,90
4.Matias Virta10,70
600 m1.Otto Loukkalahti1,44
2.Vilho Loukkalahti2,02
3.Ville-Valtteri Kari2,11
4.Matias Virta2,20
Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2008: Degersjö-juoksu

Degersjö-juoksu 20.6. 2008

Tulokset

T11

Josefina Sundman 9:05

Jonna Jurva 10:49

Roosa Malmgren 11:23

Sandra von Bonsdorff 11:41

Sofia von Bonsdorff 11:43

Kaisa Syrjänen 14:11

P11

Markus Nikander 9:12

Tuomas Puputti 9:32

Alexander Ahtola 9:51

Vilpertti Lemettinen 10:27

Robin von Bonsdorff 10:41

Ilari Martti 11:09

Sam Suvanto 11:14

Konsta Roos 12:07

Simon Suvanto 13:14

Oliver Suvanto 24:00

T13

Linda von Bonsdorff 10:35

Jenny Forsman 11:39

Amanda Siuhkonen 11:51

Eena Kero 15:39

P13

Edvard Sundman 8:18

Fredrik Ahtola 8:40

Vilho Loukkalahti 8:41

Lauri Martti 9:01

Ville-Valtteri Kari 9:23

Joni Parviainen 10:44

Kasimir Penttia 12:20

Patrik Fiskars 18:23

T15

Maria Mäkitalo 9:03

Sofia Malmgren 10:43

Jasmin Iivonen 10:45

Saara Malmgren 10:50

P15

Otto Loukkalahti 7:51

Andreas Selenius 7:55

Matias Suihkonen 8:34

T17

Saara Nikander 29:07

Sandra Österberg 34:18

Emilia Puputti 34:44

Jenny Österberg 37:47

Angela Westerlund 40:52

P17

Erik Haajanen 28:30

T19

Jenny Paulin 33:24

P19

Aku Nikander 25:35

Olli Santapukki 27:28

Sebastian Österholm 28:50

N40

Liisa Akimof 1:14:09

Jaana Smedman 1:18:33

Catherine Aiha 1:43:53

M40

Mika Kilpeläinen 57:11

Sakari Taskilo 1:01:24

Niclas von Bonsdorff 1:03:30

Kjell Himmelroos 1:07:28

Torsti Suikkonen 1:08:08

Keijo Suihkonen 1:11:53

Matti Laurila 1:14:04

Hans Falck 1:22:30

Rabbe Johansson 1:23:23

N50

Seija Nurmi 1:08:13

Riitta Ynnilä 1:15:05

Elina Leskinen 1:15:15

M50

Teppo Jyrkkiö 1:04:30

Kari Nieminen 1:04:59

Roger Nystedt 1:05:57

Reijo Auranen 1:09:27

Ilkka Ojapalo 1:18:12

N60

Eila Nieminen 37:29

M60

Kaj Söderholm 28:56

Lauri Ollitervo 29:00

Raimo Hartonen 30:33

Teuvo Lähde 32:17

Kari Ahonen 33:36

Esko Vähäkainu 35:13

Totte Smedslund 35:34

Hannu Järvinen 48:12

N65

Tuula Tammisto 39:07

M65

Keijo Koivula 35:25

Pentti Koivunen 38:02

Per-Ole Streng 40:40

M70

Martti Laitinen 36:48

N yleinen

Maria Söderström 59:23

Yvonne Gunell 1:03:15

Anne Mäkelä 1:05:52

Nina Parviainen 1:06:12

Matleena Ojapalo 1:09:13

Mirka Suominen 1:11:14

Sarah Kvarnström 1:18:29

Sanna Seppänen 1:26:32

M yleinen

Mårten Boström 50:50

Jaakko Kero 51:04

Jari Laitamäki 58:05

Jan Bremer 59:05

Marko Loukkalahti 59:15

Mika Salo 59:48

Pietro Jormalainen 1:01:19

Mats Wiknev 1:02:38

Dan Öhman 1:04:09

Magnus Kevin 1:06:43

Thomas Rehn 1:08:25

Christofer von Bonsdorff 1:08:46

Urpo Sorsa 1:12:11

Mika Mäkirinne 1:12:54

Christer Bäckström 1:13:01

Tero Kostamo 1:13:40

Patrik Ansa 1:19:58

Jonas Wilkman 1:25:24

N kunto 7 km

Tuula Yrjölä 30:55

Riitta Rättyä 32:48

Tiina Hilden 36:11

Ulrika Lönnberg 38:52

Marja-Leena Nikander 39:59

Kirsi Raiskio 40:22

Anneli Ojapalo 40:34

Marja Lahtinen 41:18

Carina Österberg 41:45

Ulrika Haajanen 41:50

Mikaela Fiskars 41:52

Birgit Paju 42:41

Päivi Mattila 44:09

Heidi Sundman 44:23

Merja Sillanpää 44:54

Diana Holmström 45:39

Lisbet Dahlqvist 48:57

Eija Ingberg-Selenius 50:02

Kristina Lindér 52:20

M-L Österholm 52:46

Marianne Nyman 1:12:28

Maj-Len Nyman 1:12:28

M kunto 7 km

Pekka Kangasharju 31:20

Tero Malmgren 31:22

Leif Haajanen 31:43

Rami Heikkonen 32:04

Juha Korpela 32:30

Frank Kevin 32:50

Reijo Girsen 33:14

Mika Juva 33:31

Mårten Hellman 33:40

Sture Lindqvist 34:05

Stig Österholm 34:28

Erkki Yrjölä 34:34

Roger Lönnberg 35:18

Juha Brandt 35:47

Ralf Holmberg 36:18

Tom Öhman 37:29

Kari Vitikainen 37:55

Teppo Perkkiö 38:21

Harri Mäenpää 39:05

Oskari Raiskio 39:17

Stefan Kullberg 39:17

Henrik Forsman 39:30

Esa Mattila 39:47

Thomas Pökelman 40:51

Joni Juva 41:08

Kai Salminen 41:41

Roger Söderberg 41:49

Jari Ahlqvist 43:34

Bertel Söredström 43:42

Dennis Rehn 46:23

Sakari Raiskio 46:48

Lars Munck 48:56

Esa Lemström 48:56

N kunto 15.5 km

Pia Back 1:29:25

Eva Mäenpää 1:29:58

Tuija Lindlöf 1:43:08

M kunto 15.5 km

Otto v: Frenckell 1:09:20

Erkki Tiiri 1:12:57

Jari Vendelin 1:14:56

Jorma Tiiri 1:15:09

Stefan Fiskars 1:18:41

Hans Dahlberg 1:20:02

Risto Latva 1:20:25

Eero Aalto 1:21:26

Kari Suominen 1:21:54

Lasse Pellikka 1:22:15

Eero Jokinen 1:22:23

Jari Sopen-Luoma 1:23:18

Bo Sundman 1:28:06

Eino Honkanen 1:30:07

Aki Tuominen 1:41:08

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2008: Kivijärjvi-juoksu

H7

1 Laitamäki Wille FU-47 6:00

2 Malmgren Tuure FU-47 7:27

3 Malmgren Kaarle FU-47 10:20

H11

1 Viitanen Lauri FU-47 4:59

2 Tahvonen Ossi FU-47 5:02

D7

1 Malmgren Teresa FU-47 6:10

2 Simontaival Nea FU-47 6:21

3 Huttunen Ramona FU-47 8:33

4 Loukkalahti Saima FU-47 10:48

D9

1 Laitamäki Sonja FU-47 5:18

2 Tahvonen Sini FU-47 6:44

D11

1 Malmgren Roosa FU-47 5:02

D13

1 Montonen Viivi 4:57

D15

1 Lönngren Jennifer Hangö Ik 29:43

2 Iivonen Jasmin FU-47 33:27

H

1 Kero Jaakko Turun UL 19:02

2 Söderholm Kaj Sjundeo IF 20:37

3 Lönngren Gustav Hangö IK 20:40

4 Kevin Magnus Tenala IK 20:47

5 Bäckström Christer Jogging Team 88 22:16

6 Heikkonen Rami FU-47 23:44

7 Montonen Jari 25:15

8 Holmberg Ralf ETK 25:22

9 Simontaival Pasi FU-47 26:10

10 Pökelmann Tomas William Team 27:32

11 Malmgren Tero FU-47 27:41

12 Hellen Roy KKT 29:51

13 Simontaival Jere FU-47 37:00

14 Salminen Oliver FU-47 45:48

Yksi kilpailija ilman ajanottoa

D

1 Loukkalahti Lea FU-47 26:12

2 Hellen Sirpa KKT 29:50

3 Simontaival Terhi FU-47 37:03

4 Reinivuo-Kenttä Mari OK-77 37:30

Toimitsijat

Gösta Pihlgren

Pentti Suominen

Aki Viitanen

Minna Malmgren

Jaana Bäck

Aila Simontaival