Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2010: Kenttäkisat

sijoitus Pojat 7v

1 Malmgren Tuure

2 Oksanen Juho

3 Knaapinen Jooa

4 Ojala Tuukka

5 Lammi Pauli

6 Aitio Andre

7 Malmgren Kaarle

8 Knaapinen Milo

Tytöt 7v

1 Knaapinen Sinja

2 Aitio Aurora

3 Ojala Tuuva

4 Loukkalahti Saima

5 Aitio Anastasia

Pojat 9v

1 Jääskeläinen Oskari

2 Holmström Niklas

3 Peltola Onni

Tytöt 9v

1 Malmgren Teresa

2 Oksanen Senja

3 Lammi Maarit

4 Bagge Teresa

Pojat 11 v

1 Garner Max

1 Suvanto Sam

3 Koivusipilä Eeli

4 Siren Rafael

5 Spitz Theodor

6 Ojala Kaitsu

7 Bagge Gabriel

Tytöt 11v

1 Holmström Alina

2 Holmström Emilia

3 Ojala Oona

4 Keinänen Viivi

5 Oksanen Henna

6 Lammi Noora

7 Tahvonen Sini

8 Tahvonen Sara

9 Kemppainen Anniina

Pojat 13v

1 Viitanen Lauri

2 Tahvonen Ossi

Tytöt 13v

1 Malmgren Roosa

2 Lassila Jenny

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2010: Kivijärvi-juoksu

M yleinen, 5.5 km

1. Marko Loukkalahti FU-47 0:19:07

2. Gustavo Lönngren Hangö IK 0:20:14

3. Esa Kemppainen 0:23:50

4. Sture Lindqvist Ekenäs IF 0:23:51

5. Timo Peltomaa IF Raseborg 0:24:21

6. Rami Heikkonen FU-47 0:24:57

7. Ralf Holmberg ETK 0:27:16

N yleinen, 5.5 km

1. Sirpa Hellen KKT 0:29:28

2. Terhi Simontaival FU-47 0:30:50

3. Leena Tuominen FU-47 0:31:06

4. Lisbeth Dahlqvist Ekenäs 0:36:18

5. Riikkaliisa Aitio FU-47 ei aikaa

P17, 5.5 km

1. Andreas Selenius ÖSK 0:19:27

2. Vilho Loukkalahti FU-47 0:24:57

T7, 1 km

1. Aurora Aitio FU-47 0:08:27

2. Saima Loukkalahti FU-47 0:08:29

3. Anastasia Aitio FU-47 0:08:30

4. Fanny Kero Tammisaari 0:09:23

5. Olivia Rolin FU-47 0:09:34

P7, 1 km

1. Tuure Malmgren FU-47 0:06:17

2. Milton Rolin FU-47 0:09:35

T9, 1 km

1. Neea Simontaival FU-47 0:05:52

2. Teresa Malmgren FU-47 0:06:09

P9, 1 km

1. Alex Franck FU-47 0:08:54

T11, 2 km

1. Tinja Rolin FU-47 0:12:26

2. Sini Tahvonen FU-47 0:15:31

T13, 2 km

1. Roosa Malmgren FU-47 0:11:45

P13, 2 km

1. Ossi Tahvonen FU-47 0:10:42

2. Lauri Viitanen FU-47 0:11:18

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2010: Lasten hiihdot

Lasten hiihdot 2010-2011

22.12.2010

Lapset 7 ja alle

1) Olivia Rilin

2) Milton Rolin

Lapset 11 vuotta ja alle

1) Tinja Rolin

Lapset 15 vuotta ja alle

1)Lauri Viitanen

29.12.2010

Lapset 11 vuotta ja alle

1)Tinja Rolin

2)Sara Tahvonen

3)Sini Tahvonen

Lapset 15 vuotta ja alle

1) Ossi Tahvonen

5.1.2011

Lapset 9 vuotta ja alle

1) Saima Loukkalahti

Lapset 11 vuotta ja alle

1) Tinja Rolin

2) Sara Bäck

3) Nea Simontaival

4) Sini Bäck

Lapset 15 vuotta ja alle

1) Ossi Tahvonen

Nuoret yli 15 vuotta

Vilho Loukkalahti

9.1.2011

Lapset 11 vuotta ja alle

1) Tinja Rolin

2) Sini Bäck

3) Sara Bäck

Lapset 15 vuotta ja alle

1) Ossi Tahvonen

2) Lauri Viitanen

16.1.2011

Lapset 9 vuotta ja alle

1) Tuure Malmgren

2) Kaarle Malmgren

Lapset 11 vuotta ja alle

1) Tinja Rolin

2) Nea Simontaival

3) Sara Bäck

4) Sini Bäck

5) Teresa Malmgren

Lapset 15 vuotta ja alle

1) Lauri Viitanen

2) Ossi Tahvonen

3) Roosa Malmgren

23.1.2011

Lapset 9 vuotta ja alle

1)Tuure Malmgren

2)Saima Loukkalahti

Lapset 11 vuotta ja alle

1) Tinja Rolin

2) Nea Simontaival

3) Teresa Malmgren

Lapset 15 vuotta ja alle

1) Roosa Malmgren

30.1 2011

Lapset 15 ja alle

1) Lauri Viitanen

Lapset 11 ja alle

1) Anton Knaapinen

2) Tinja Rolin

3) Nea Simontaival

Lapset 7 vuotta ja alle

1) Elias Knaapinen

2) Saima Loukkalahti

Lapset 5 vuotta ja alle

1) Kasper Knaapinen

2) Olivia Rolin

3) Milton Rolin

6.2 2011

Lapset alle 15 vuotta ja alle

1) Lauri Viitanen

Lapset 13 vuotta ja alle

1) Roosa Malmgren

Lapset 11 vuotta ja alle

1) Tinja Rolin

2) Anton Knaapinen

3) Nea Simontaival

4) Teresa Malmgren

Lapset 9 vuotta ja alle

1) Tuure Malmgren

2) Elias Knaapinen

Lapset 7 vuotta ja alle

1) Kasper Knaapinen

13.2.2011

Lapset alle 13

1) Roosa Malmgren

Lapset alle 11 vuotta

1) Tinja Rolin

2) Anton Knaapinen

3) Neea Simontaival

Lapset alle 7 vuotta

1) Tuure Malmgren

2) Kaarle Malmgren

3) Olivia ja Milton Rolin

20.2.2011

Lapset alle 11

1) Tinja Rolin

2) Anton Knaapinen

Lapset alle 7

1) Elias Knaapinen

2) Kasper Knaapinen

3) Olivia ja Milton Rolin

27.12.2011

Lapset alle 13

1)Roosa Malmgren

Lapset alle 11

1) Tinna Rolin

2) Teresa Malmgren

3) Neea Simontaival

Lapset alle 7

1) Olivia ja Milton Rolin

6.3.2011

lapset 11 ja alle

1)Tinja Rolin

2)Anton Knaapinen

Alle 7

1)Elias Knaapinen

2)Kasper Knaapinen

3)Olivia Rolin

4)Milton Rolin

13.3.2011

Alle 15

1)Ossi Tahvonen

Alle 11

1) Tinja Rolin

2) Anton Knaapinen

3) Neea Simontaival

4) Sara Tahvonen

5) Sini Tahvonen

Alle 9

1) Elias Knaapinen

alle 7

1) Kasper Knaapinen

2) Olivia Rolin

3) Milton Rolin

20.3.2011

Alle 15

1) Lauri Viitanen

2) Ossi Tahvonen

Alle 11

1) Tinja Rolin

2) Saara Tahvonen

3) Rafael Siren

4) Sini Tahvonen

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2010: Maastojuoksun seuranmestaruuskilpailut

Maastojuoksun seuranmestaruuskilpailut 31.5.2010, tulokset

by fiskarinurheilijat @ 2010-06-08 – 20:34:54

Seuranmestaruusmaastojuoksukilpailut Seuramajalla maanantaina 31.5.10, tulokset:

Matka n. 500m

Sarja T5: 1) Olivia Rolin 5,07

Sarja P5: 1) Kaarle Malmgren 3,19

2) Milton Rolin 5,13

Sarja T7: 1) Saima Loukkalahti 3,53

Sarja P7: 1) Tuure Malmgren 2,39

2) Otso Blomster 2,56

3) Janne Yli-Tainio 3,40

Matka n. 1km

Sarja P9: 1) Onni Peltola 7,26

Matka n. 1,5km

Sarja T9: 1) Teresa Malmgren 9,02

Sarja T11: 1) Tinja Rolin 8,23

2) Viivi Keinänen 8,44

3) Jessica Sandberg 10,40

Matka n. 2,5km

Sarja T13: 1) Roosa Malmgren 14,31

Sarja P13: 1) Lauri Viitanen 13,32

2) Vili Keinänen 13,40

Matka n. 5km

Sarja M: 1) Olavi Hartonen 26,10

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2010: Sarjahiihdot 13.1.

nimiaikasijoitus
vapaa
P60.7 kmKasper Knaapinen07:561
Milton Rolin08:442
P81.4 kmElias Knaapinen08:151
Juho Oksanen12:412
P122.7 kmAnton Knaapinen12:201
P143.4kmLauri Viitanen13:381
Ossi Tahvonen15:342
M yleinenMarko Loukkalahti
T60.7 kmOlivia Rolin08:451
T81.4 kmSaima Loukkalahti13:461
T102.7 kmNeea Simontaival15:501
Teresa Malmgren16:352
Senja Oksanen22:033
T122.7 kmTinja Rolin12:211
Sara Tahvonen15:502
Sini Tahvonen17:583
Henna Oksanen19:054
T143.4 kmRoosa Malmgren17:541
N yleinenHanna Knaapinen13:14,0
Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2011: Degersjö-juoksu

Degersjö-juoksun tulokset 24.6.2011

2.5 km

T9

1) Nurminen Kaarina 12.49; 2) Tanhuanpää Meeri Espoon Tapiot 13.48; 3) Ylikoski Camilla 14.39; 4) Suihkonen Venla Octopus 15.18; 5) Ervast Elina 16.01; 6) Ilomäki Aino FU-47 16.32; 7) Aitio Aurora FU-47 18.24; 8) Huhtimo Pinja TTK 19.49; 9) Aitio Anastasia FU-47 25.25; 10) Lindholm Emma 26.00

P9

1) Björklund Emil BK-46 12.03; 2) Laitamäki Wille FU-47 12.30; 3) Malmgren Tuure FU-47 13.42 4) Norström Rasmus ÅIFK 14.25;5) Leino Miki 15.39 6) Sundman Einar IK Trissan 15.40; 7) Ervast Elias 15.55; 8) Horttanainen Mauno 18.44; 9) Horttanainen Jimi 18.44; 10) Aitio Andre FU-47 25.55

T11

1) Laitamäki Sonja FU-47 11.59; 2) Lindström Amanda HIFK Fri 12.17; 3) Simontaival Neea FU-47 13.13; 4) Tanhuanpää Enni Espoo Tapiot 13.36; 5) Malmgren Teresa FU-47 13.41; 6) Tahvonen Sara FU-47 13.59; 7) Tahvonen Sini FU-47 14.47; 8) Leino Melina 15.39; 9) Linna Iitu Torpan Torpedot 16.21

P11

1) Sandell Cedrik ÖSK 11.06; 2) Nurminen Eerik Tursolan Pommi 11.23; 3) Knaapinen Anton FU-47 11.49; 4) Martti Ilari Loja 11.57; 5) Toivomäki Konsta Rajamäen Kehitys 14.11; 6) Franck Alex FU-47 18.34

T13

1) Sundman Josefina IK Trissan 9.33; 2) Pakola Jonna Kosken Kaiku 10.07; 3) Alasaukko-oja Meri KU-58 Vantaa 10.13; 4) Oksanen Peppi Länsi-Uudenmaan Urheilijat 10.53; 5) Suominen Sohvi Delta 13.07; 6) Malmgren Roosa FU-47 13.33; 7) Weckström Tuuli Torpan Torpedot 16.19; 8) Suutarinen Anna Torpan Torpedot 16.19

P13

1) Ahtola Alexander IK Trissan 10.41; 2) Kosunen Samuli Raisio 12.36; 3) Weckström Tommi 17.46

P15

1) Puputti Tuomas IF Raseborg 8.54; 2) Suominen Eemeli Delta 9.24; 3) Tahvonen Ossi FU-47 10.28

7 km

N yleinen

1) Wickström Andrea IF Raseborg 33.11; 2) Leppäsalmi Milka Keuruun Kisailijat 36.17; 3) Rantala-Sorsa Eija Muurlan Vihuri 38.49; 4) Nurminen Henna Tursolan Pommi 39.50; 5) Kosunen Johanna Raisio 41.04; 6) Aaltonen Len 41.24; 7) Nikander Marja-Leena L-Uu 41.32; 8) Forsman Janina ÖSK 43.36; 9) Berglund Lena ÖSK 44.00; 10) Petra Mia YLE 44.23; 11) Pietiläinen Margit Liperi 47.05; 12) Mattila Pirjo Tampereen Järvensivu 47.07; 13) Mattila Päivi Raasepori 47.13; 14) Haajanen Ulrika Ingå IF 48.40; 15) Maukkonen Nina 49.35; 16) Illman Johanna 49.39; 17) Tuominen Leena FU-47 52.45; 18) Alm Krista 55.15; 19) Martti Riitta Loimaan Jankko 57.23; 20) Lönngren Gunlög HIK 59.23; 21) Karttunen Tuula Turun Valpas 1.00.14

M yleinen

1) Fruin Mark Brooks 25.00; 2) Liston Cameron 25.31; 3) Heiskanen Marko Sjundeå IF 25.37; 4) Liukkonen Matti RR 26.09; 5) Niemi Vili SiF 26.53; 6) Nikander Aku L-Uu 27.50; 7) Ojapalo Joona RR 28.08; 8) Selenius Andreas ÖSK 28.28; 9) Niemi Pyry Rajamäen Rykmentti 28.32; 10) Flink Mika 28.39; 11) Paasikoski Antti Rajamäen Rykmentti 28.44; 12) Tuomaala Juuso Iknv 29.52; 13) Lönngren Gustavo HIK 30.20; 14) Suominen Manne Delta 31.16; 15) Reponen Tommi 32.26; 16) Hinkkuri Matti KSVU 32.53; 17) Forsström Benny OK Raseborg 33.25; 18) Ilomäki Mika FU-47 33.39; 19) Tuisku Markku Hanko 34.28; 20) Korpela Juha Kaverytkön Kipinä 37.08; 21) Peltola Jussi 37.11; 22) Kulmala Kari OP-Palvelut Oy 39.37; 23) Eklund Jyrki HIFK 39.42; 24) Rehn Pekka Lynx 39.44; 25) Tanhuanpää Tommi Zemppi ry 41.41; 26) Martiskainen Jyri Liperi 42.52; 27) Pyrhönen Kari MTV 3 44.31; 28) Romakkaniemi Harri 44.44; 29) Mattila Esa ViskoTeepak 45.00; 30) Rantala Janne FU-47 45.21; 31) Söderberg Roger BF-78 52.16; 32) Harju Jarmo Turun Valpas 1.12.38

T17

1) Lönngren Jennifer HIK 40.18; 2) Rehn Nelli Lynx 47.15

P17

1) Sundman Edvard Åsarna IK 0.28.21; 2) Eklund Andreas HIFK 0.35.10; 3) Ahtola Fredrik IK Trissan 0.36.58; 4) Rehn Ville Lynx 0.39.45; 5) Kiiveri Nuutti FU-47 0.40.05; 7) Keinänen Vili FU-47 0.46.07

M60

1) Tiiri Erkki Alastaro 35.09; 2) Similä Veikko SPOVE 36.20; 3) Vähäkainu Esko Rahtarit ry 37.40; 4) Koivula Keijo SPOVE 39.12; 5) Måsa Carl-Gustav 40.10; 6) Suominen Kari FU-47 40.40

N70

1) Nieminen Eila Spore 39.10; 2) Tammisto Tuula Hämeenlinnan Tarmo 44.53; 3) Kainulainen Maija Porlammin Pyry 53.29

M70

1) Turpeinen Matti NU-KI 43.34

Kuntosarja

1) Bom Marko Espoo 33.22; 2) Nieminen Kari Muurlan Kiri 34.34; 3) Wickholm Pia Sibbo 36.17; 4) Nystedt Roger Esbo IF 36.27; 5) Suihkonen Keijo Lohja 36.33; 6) Täppinen Jan ÖSK 37.44; 7) Österholm Stig ÖSK 37.55; 8) Söderholm Kaj 39.03; 9) Kosunen Kari Raisio 39.18; 10) Råstedt Kaj Fribergs Gurkor 40.15; 11) Girsen Reijo Kaverytkön Kipinä 40.35; 12) Hosio Sanna 42.04; 13) Fiskars Mikaela OK Raseborg 42.15; 14) Brandt Juha Maskun Kataja 42.20; 15) Holmberg Ralf ETK 42.25; 16) Reponen Niina 43.19; 17) Hartonen Olavi FU-47 43.41; 18) Nyholm Tanja Ka-Ra 44.02; 19) Sandgren Karl-Erik Karjaan Ura 44.23; 20) Tiiri Jorma Loimaa 45.35; 21) Dahlberg Hans Ingå IF 44.56; 22) Ervast Max 46.56; 23) Niemi Päivi RR 47.15; 24) Björklund Liisa HDL 47.19; 25) Ahlqvist Jari Billnäs 47.27; 26) Hautaniemi Petri FU-47 47.33; 27) Pökelmann Thomas William Team 47.42; 28) Sillanpää Merja Jyväskylän kenttäurheilijat 47.45; 29) Leino Reijo 49.07; 30) Leino Marko 49.07; 31) Kullberg Stefan WT 49.10; 32) Lind Usko Asfaltti Center Oy 49.22; 33) Laitinen Outi 49.26; 34) Lemminkäinen Tomi LP Viesti 49.40; 35) Mäki-Jyllilä Juha KuRy 50.01; 36) Salminen Kai Mesikämmenet 50.15; 37) Nyman Marianne Vanda 51.16; 38) Seppälä Eero Järvensivun Kisa 51.35; 39) Österman Helge 53.04; 40) Weckström Katri Torpan Torpedot 56.56; 41) Suutarinen Leena Torpan Torpedot 56.56; 42) Linna Minna Torpan Torpedot 57.43; 43) Österholm Marja-Lena ÖSK 58.45; 44) Fagerholm Jennie Karis Ura 59.31; 45) Fagerholm Jerker Karis Ura 59.31; 46) Fagerholm Linda Karjaan Ura 1.08.28

15.5 km

N yleinen

1) Mäkelä Anne Sjundeå IF 1.07.33; 2) Malmström Henrika Ingå IF 1.09.43; 3) Gunell Yvonne Pargas IF 1.11.23; 4) Lehto Veera Santas little helpers 1.20.34; 5) Nikander Heini L-UU 1.21.13; 6) Viljakainen Inca Nokia Marathon Team 1.32.09; 7) Knaapinen Hanna FU-47 1.36.32; 8) Simontaival Terhi FU-47 1.45.33

M yleinen

1) Hellsten Juha TUWE yu. 53.37; 2) Patana Mikko Nouski53.41; 3) Kero Jaakko TVUL 54.13; 4) Liukkonen Kalle KaPo 57.55; 5) Bremer Jan Borgå Akilles 1.01.35; 6) Räty Harri Delta 1.01.59; 7) Söderström Peter OK Raseborg 1.03.54; 8) Öhman Dan Ingå IF 1.03.56; 9) Urmas Petteri Koski TL 1.04.06; 10) Aaltonen Vesa IF Brahe 1.04.26; 11) Laitinen Rami 1.06.07; 12) Nurminen Ilkka Tursolan Pommi 1.06.17; 13) Haajanen Erik Ingå IF 1.06.40; 14) Laine Tuomo Delta 1.07.13; 15) Kevin Magnus Tenala IF 1.11.26; 16) Monto Mika Santas little helpers 1.20.03; 17) Holmström Patrik LUP-82 1.25.07; 18) Helin Lauri HYUS 1.25.55; 19) Davis David Santas little helpers 1.42.52; 20) Lehto Samuli Santas little helpers 1.42.52; 21) Järvenkylä Esko 2.49.00

N40

1) Savolainen Sanna Raasepori 1.19.31; 2) Saari Johanna 1.20.31; 3) Kalenius Regina Karjaan URA 1.24.33; 4) Aitio Riikkaliisa FU-47 1.35.10

M40

1) Pylvänäinen Pertti Pakilan Visa 1.01.15; 2) Londen Pontus Esbo/EUK 1.01.23; 3) Peura Esko Helsinki 1.08.55; 4) Kujanpää Pekka Liikkelle.com-K18 1.09.22; 5)Haajanen Leif Ingå IF 1.10.41; 6) Sorsa Urpo Muurlan Vihuri 1.11.34; 7) Saikkonen Torsti Helsinki Triathlon 1.11.35; 8) Autio Rauno KA-RA 1.12.41. 9) Rautell Tapio Lohjan Louhi 1.12.49; 10) Änkilä Petteri 1.14.15; 11) Niinimaa Mika Kaarina 1.14.30; 12) Joki Jyri Ruoholahden Pommi 1.15.15; 13) Huhtimo Kimmo 1.16.13; 14) Suutarinen Petri Readvise 1.16.53; 15) Fiskars Stefan OK Raseborg 1.17.18; 16) Laitamäki Jari Raasepori 1.19.31; 17) Muhonen Ari-Pekka 1.21.45; 18) Mäki Kimmo OK Raseborg 1.24.34; 19) Laamanen Arto 1.42.46

N50

1) Smedman Jaana Espoo 1.21.39; 2) Andrews Jaana 1.41.09; 3) Simonen Leila Voimapaja 1.42.31; 4) Londen Eija VR-Urheilijat 1.43.38

M50

1) Virta Markku Loimaan Leisku 1.00.58; 2) Niemi Arto Nurmijärvi 1.04.46; 3) Laaksonen Lasse Suomusjärven Sisu 1.09.12; 4) Leppänen Pekka Mellilä 1.11.04; 5) von Frenckell Otto OK Raseborg 1.11.17; 6) Huovila Kari KenSu 1.12.04; 7) Harju Matti Porvoo 1.13.21; 8) Tynjälä Pekka OP-Pohjola 1.13.54; 9) Bäckström Christer Joggin-Team 88 1.14.55; 10) Heino Olavi Hiidenkiertäjät 1.16.34; 11) Vuorio Kari RR 1.18.21; 12) Kevin Frank Tenala 1.20.31; 13) Pelkonen Aarno Espoon Tapiot 1.23.08; 14) Kevin Anders 1.27.08

Kuntosarja

1) Österholm Leif ÖSK 1.09.40; 2) Verkonpaino Tenolan Peräkylän Ponnistus 1.10.34; 3) Österholm Sebastian Ösk 1.13.00; 4) Wickholm Tom Sibbo 1.20.51; 5) Riikonen Sirkku Uskelan Urhot 1.22.47; 6) Mäkirinne Mika Salon kaupunki 1.22.47; 7) Weckström Jouni PK-35 Helsinki 1.24.07; 8) Leino Miia 1.24.50; 9) Seppänen Sanna 1.25.17; 10) Kemppainen Esa ML KUKKULA 1.25.53; 11) Aalto Eero KK Länsi-Uusimaa 1.29.45; 12) Hautaniemi Sami Hämeenlinna 1.30.28; 13) Huuskonen Ulla 1.31.38; 14) Pääkkönen Tarja Karjaan Ura 1.33.35; 15) Lindblad Michael Raseborg 1.34.15; 16) Latva Risto Endurance 1.35.30; 17) Horttanainen Emilia 1.39.51; 18) Tahvonen Olli FU-47 1.40.45; 19) Linnakoski Asko 1.49.09; 20) Taipale Kari Porvoon Urh. 1.52.02; 21) Hautaniemi Juha HLK 1.55.25; 22) Tuominen Aki Nummen Kipinä 1.55.52

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2011: Fiskarsin kymppi

FISKARSIN KYMPPI

Naiset puolimaraton

nimiseuraaika
Malmström HenrikaIngå IF1:34:18
KnaapinenKathrinKarjaa1:54:55
KnaapinenHannaFU-472:01:00
Pirttijärvi HeiniEspoo2:06:06
MaaronenMariaVihti, Nummela2:11:58
SimontaivalTerhiFU-472:12:15
HellénAnnaKK-T2:14:35
NyströmPiiaEspoo2:19:55
Ahlroth PäiviVihti, Jokikunta2:19:56

Miehet puolimaraton

nimiseurasarjaaika
KorinTommyPePoM yleinen1:35:46
Tuomisto TimoTurkuM yleinen1:53:42
Gröning DickTammisaariM yleinen2:05:17
MalmgrenTeroFU-47M yleinen2:10:36
HietanenRaunoEspooM yleinen2:19:55
KengoBörjeNykarlebyM501:42:08
PeltomaaTimoKarjaan UraM501:50:38
KanervaJuhaTuusulaM502:10:36
Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2011: Kivijärvi-juoksu 7.6.

5.5 km

M: 1) Selenius Andreas ÖSK 19:32, 2) Holmström Patrik LUP 22:28, 3) Laaksonen Lasse Suomusjärven Sisu 22:32, 4) Bäckström Christer Jogging team 88 22:34, 5) Lindqvist Sture EIF 24:29, 6) Tahvonen Ossi FU-47 26:38, 6) Heikkonen Rami FU-47 26:38, 8) Aiha Max FU-47 28:31, 9) Holmberg Ralf ETK 28:44, 10) Forsman Henrik ÖSK 31:24, 11) Töntsi Toni 36:24, 12) Töntsi Jari 36:30

N: 1) Skreslett Emma ÖSK 28:18, 2) Forsman Janina ÖSK 28:19, 3) Sandell Heidi ÖSK 29:11, 4) Knaapinen Hanna FU-47 29:41, 5) Berglund Lena ÖSK 30:46, 6) Aitio Riikkaliisa FU-47 30:59, 7) Simontaival Terhi FU-47 31:44, 8) Sandberg Micaela ÖSK 32:02, 9) Aiha Cati FU-47 33:15, 10) Tuominen LeenaFU-47 34:08, 11) Dahlqvist Lisbeth Ekenäs 37:58, 12) Ingberg-Selenius Eija ÖSK 38:25, 13) Antin-Forsman Iris ÖSK 42:47, 14) Linden Kristina 42:47

Lasten sarjat:

1 km: T5: 1) Rolin Olivia FU-47 8:43, 2) Lassila Milja FU-47 9:51, P5: 1) Aitio Andre FU-47 8:37, 2) Rolin Milton FU-47 9:13, T7: 1) Aitio Anastasia FU-477:54 , P7: 1) Malmgren Kaarle FU-47 7:20

2 km: T9: 1) Aitio Aurora FU-47 15:47, P9: 1) Malmgren Tuure FU-47 12:48, 2) Franck Alex FU-47 15:47, T11: 1) Rolin Tinja FU-47 11:12, 2) Simontaival Neea FU-47 12:20, 3) Malmgren Teresa FU-47 12:46, P11: 1) Knaapinen Anton FU-47 10:46

3 km: T13 1) Malmgren Roosa FU-47 19:44

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2011: Seuranmestaruuskilpailut maastojuoksussa 22.5.

Seuranmestaruuskilpailut maastojuoksussa 22.5. 2011 Fiskarin pururadalla:

Lapset n. 600 m

T5
1. Olivia Rolin 3.44
2. Milja Lassila 4.15

P5
1. Milton Rolin 3.46
2. Pauli Lammi 3.52
3. André Aitio 4.13

T7
1. Anastasia Aitio 3.12


lapset n. 1,2 km

T9
1. Aurora Aitio 6.36
2. Saima Loukkalahti 6.47
3. Maarit Lammi 7.30

P9
1. Tuure Malmgren 5.53

T11
1. Tinja Rolin 4.44
2. Neea Simontaival 5.18
3. Teresa Malmgren 5.19
4. Sini Tahvonen 5.35
5. Noora Lammi 5.40
6. Sara Tahvonen 5.46


Nuoret n. 2,6 km

T13
1. Roosa Malmgren 14.37

P15
1. Ossi Tahvonen 13.04
2. Lauri Viitanen 13.37


Aikuiset n. 5,2 km

N
1. Terhi Simontaival 32.07

M
1. Rami Heikkonen 24.20

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2012: Degersjö-juoksu

T9(2,5km)

1. Sandell Cecilia ÖSK 0:13:24, 2. Tanhuanpää Meeri Espoon tapiot 0:15:14, 3. 47 Mehtälä Olga-Kerttu Hurja Piruetti 0:15:52, 4 Hosio Iris Karjaan ura 0:16:21, 5. Råstedt Ella Esbo IF 0:18:31, 6. Aitio Aurora FU-47 0:18:53, 7. Anastasia Aitio FU-47 0:19:38, 8. Loukkalahti Saima FU-47 0:20:40, 9. Koivusipilä Seela 0:24:03 10. Soininvaari Inkeri 0:24:22, 11. Henttu Helle 0:28:46, 12. Koivusipilä Liina 0:29:09, 13. Hietala Meri 0:33:32, 14. Mäki-Jyllilä Lotta FU-47 0:35:30

P9(2,5km)

1.Björklund Emil BK-46 0:13:11, 2. Räsänen Kalle-Aukusti 0:13:23, 3. Koponen Matias Sjundeå IF 0:13:42, 4. Knaapinen Elias FU-47 0:14:19, 5. Malmgren Tuure FU-47 0:14:48, 6. Sundman Einar IK Trissan 0:14:58, 7. Forma Akseli Karjaan ura 0:15:57, 8. Koponen Rasmus 0:16:08, 9. Johansson Jens 0:16:12, 10. Johansson Jimi 0:16:42, 11. Nylund Oscar ITF Taekwondo Raseborg 0:21:01, 12. Aitio André FU-47 0:21:12, 13. Henttu Herman 0:25:01, 14. Knaapinen Kasper FU-47 0:26:04, 15. Hautaniemi Hugo 0:35:31

T11(2,5km)

1. Laukka Donna Vihdin Viesti 0:14:21, 2. Tanhuanpää Enni Espoon Tapiot 0:15:09, 3. Malmgren Teresa FU-47 0:15:51

P11(2,5km)

1. Forma Olli Karjaan ura 0:12:56, 2. Maronen Matias Lynx 0:13:25, 3. Norström Rasmus ÅIFK 0:14:02, 4. Toivomäki Konsta Rajamäen kehitys 0:14:28, 5. Leino Miki Renshin-kan 0:16:28, 6. Franck Alex FU-47 0:23:21

T13(2,5km)

1. Alasaukko-Oja Meri KU-58 0:10:54, 2. Oksanen Peppi Länsi-Uudenmaan urheilijat 0:11:29, 3. Pakola Jonna Kosken Kaiku 0:11:59, 4. Skreslett Emma ÖSK 0:12:03, 5. Rantala Emma ITF Taekwondo Raseborg 0:14:47, 6. Leino Melina Renshin-kan 0:16:29, 7. Mäki-Jyllilä Anna FU-47 0:35:33

P13(2,5km)

1. Talsi Emil IF Raseborg 0:11:14, 2.  Lemettinen Vilpertti FU-47 0:11:17, 3. Escartin Alvar FU-47 0:11:18, 4. Strebelle Samuel 0:11:55, 5. Ahtola Alexander IK Trissan 0:11:56, 6. Knaapinen Anton FU-47 0:12:14, 7. Norström Oscar ÅIFK 0:12:21, 8. Martti Ilari Loimaan jankko 0:13:00, 9. Vuorinen Ville Joken talli 0:15:05

T15(2,5km)

1. Sundman Josefina Delta 0:11:08, 2. Suominen Sohvi Delta 0:13:50, 3. Kiiveri Aino FU-47 0:35:32

P15(2,5km)

1.Vehmas Miika Espoon Suunta 0:13:38

T17(7km)

1. Rehn Nelli Lynx 0:41:13, 2. Augustson Josefine ÖSK 0:47:36, 3. Von Bonsdorff Linda IF Raseborg 0:51:59, 4. Von Bonsdorff Sandra IF Raseborg 0:55:43

P17(7km)

1. Loukkalahti Vilho IF Raseborg 0:28:34, 2. Sundman Edvard Åsarna IK 0:29:35, 3. Suominen Eemeli Delta 0:30:55, 4. Ahtola Fredrik IK Trissan 0:34:11, 5. Sandell Cedrik ÖSK 0:35:46, 6. Rehn Ville Lynx 0:38:11, 7. Lindroos André ÖSK 0:39:44, 8. Weckström Tommi 0:51:12

N(7km)

1. Österberg Sandra Ekenäs 0:35:34, 2. Murto Heli 0:35:42, 3. Kral-Leszczynski Alexandra 0:38:35, 4. Rantala-Sorsa Eija Muurlan Vihuri 0:39:31, 5. Lönngren Jennifer Hangö If 0:41:35, 6. Francke Astra Espoon Suunta 0:41:42, 7. Surakka Hanna 0:41:48, 8. Kyröläinen Marika 0:42:12, 9. Åvall Michaela 0:42:30, 10. Björklund Liisa 0:44:08, 11. Alm Krista 0:45:13, 12. Laatikainen Kirsi 0:46:55, 13. Mattila Päivi 0:47:56, 14. Tanhuanpää Marjo 0:48:57, 15. Tuominen Leena FU-47 0:50:38, 16. Rantanen Heli Kirkkonummi 0:51:51 17. Saari Pia 0:53:24, 18. Martti Riitta Loimaan Jankko 0:56:33, 19. Virtanen Nina FU-47 0:56:49

M(7km)

1. Loukkalahti Otto IF Raseborg 0:28:01, 2. Bremer Jan 0:28:13, 3. Leinonen Tommi Vaajakosken Kuohu 0:28:23, 4. Paulin Joonas 0:28:45, 5. Pulli Antero 0:30:36, 6. Kokkonen Antti YIT Runners 0:34:21, 7. Sorvari Jouni 0:34:59, 8. Mäkinen Tuomas JKU 0:41:16, 9. Tanhuanpää Tommi 0:41:47, 10. Escartin Marko FU-47 0:41:49, 11. Portman Robert 0:45:44, 12. Perkkiö Teppo 0:46:11, 13. Mäenpää Harri 0:46:12, 14. Hautaniemi Petri FU-47 0:47:40, 15. Räsänen Elmo BF-78 0:48:16, 16. Fredriksson Kjell BF-78 0:48:20, 17. Viherpuro Joni 0:58:57, 18. Järvenkylä Esko Raasepori 1:09:45

N60 (7km)

1. Hannula Päivi VSVU 0:41:07, 2. Heikkilä Tarja-Liisa 1:04:25

M60 (7km)

1. Nystedt Roger Esbo IF 0:34:20, 2. Puranen Markku Valkeala 0:35:32, 3. Kataja Lasse Sammatti 0:37:09, 4. Virtanen Jari Paimio 0:37:43, 5. Måsa Carl-Gustav Hangö If 0:39:07, 6. Vähäkainu Esko Rahtari ry 0:39:10, 7. Koivula Keijo  SPOVE 0:47:15

N70 (7km)

1. Nieminen Eila Sporttiveteraanit 0:41:00, 2. Tammisto Tuula Hämeenlinnan Tarmo 0:45:20

M70 (7km)

1. Komulainen Viljo SPOVE 0:37:07, 2. Turpeinen Matti Nu-Ki 0:45:09, 3. Österman Helge 0:55:06

Kuntosarja 7km

1. Nieminen Kari Sorv-Elektro Oy 0:33:08, 2. Ruokolainen Toni Pohjan Sport 0:33:39, 3. Söderholm Kaj Sjundeå 0:34:02, 4. Lönngren Gustavo Hangö IK 0:34:31, 5. Weurlander Krister 0:34:41, 6. Husu Hannu MIKES 0:36:44, 7. Täppinen Jan ÖSK 0:37:34, 8. Hosio Sanna 0:38:57, 9. Brandt Juha Maskun Kataja 0:39:32, 10. Leino Miia 0:39:51, 11. Palmgren Patrik BF-78 0:40:42, 12. Smedman Jaana Espoo 0:40:52, 13. Reitmaa Outi Delta 0:41:09, 14. Räsänen Antti  0:41:12, 15. Sandell Heidi ÖSK 0:41:15, 16. Suominen Kari FU-47 0:41:25, 17. Pellikka Lasse Lohja 0:41:32, 18. Nylund Kari ITF Taekwon-Do Raseborg 0:41:55, 19. Hakala Juha 0:41:58, 20. Pökelmann Mette 0:42:04, 21. Sandgren Kalle Karjaan Ura 0:42:35, 22. Kivioja Pirjo Salon Vilpas 0:42:42, 23. Latva Risto Lohja 0:43:00, 24. Holmberg Ralf Ekenäs Tennisklubb 0:43:03, 25. Berglund Lena ÖSK 0:43:06, 26. Törnqvist Tapani Kerava 0:43:09, 27. Johansson Rabbe 0:43:54, 28. Tiiri Jorma Loimaa 0:44:23, 29. Lindholm Stefan Tenala IF 0:45:47, 30. Pökelmann Thomas WT Handboll 0:47:21, 31. Leino Marko 0:47:41, 32. Kotoaro Katri 0:48:12, 33. Söderberg Roger BF-78 0:48:49, 34. Ojapalo Anneli Rajamäen Rykmentti 0:50:24, 35. Malmgren Roosa FU-47 0:50:36, 36. Kauppila Ritva-Liisa Oulu 0:50:49, 37. Wecström Tuuli 0:52:48, 38. Wecström Katri Torpan Torpedot 0:53:01, 39. Laukkanen Veijo 0:55:27, 40. Laukkanen Nina 0:55:28, 41. Sillanpää Merja 0:56:34, 42. Ollikainen Sirpa 0:57:10, 43. Lind Usko Nurmijärvi 0:57:45, 44. Kangasoja Sari 0:58:19, 45. Lönngren Gunlöf HIK 0:58:39, 46. Lindholm Rune 1:01:15, 47. Lindholm Kristin 1:01:16, 48. Munck Lotta Weijola 1:10:28, 49. Oksanen Mari Weijola 1:10:31, 50. Munck Vili Weijola 1:12:31, 51. Munck Lars Weijola 1:12:44, 52. Kiiveri Tarja FU-47 1:16:12, 53. Hautaniemi Jaana Hämeenlinna 1:16:14

N (15,5km)

1. Söderström Maria HIFK 0:59:16, 2. Lehto Veera Helsingin Jyry 1:11:10, 3. Boström Matleena Sjundeå IF 1:12:44, 4. Hakala Emma 1:17:26, 5. Heikkilä Taina-Maaria 1:22:48, 6. Viljakainen Inca Nokia Marathon team 1:29:10, 7. Eloneva Sanni Espoon 1:37:04, 8. Karppinen Jaana 1:39:55, 9. Simontaival Terhi FU-47 1:48:07, 10. Portman Sanna FU-47 1:48:46

M(15,5km)

1. Boström Mårten Sjundeå IF 0:54:00, 2. Suna Jussi Turun Veikot 0:55:26, 3. Hellström Magnus Sjundeå IF 0:55:51, 4. Patana Mikko  Nouski 0:56:24, 5. Mänkärlä Janne SIF 0:57:01, 6. Ojapalo Joona Sjundeå IF 0:58:42, 7. Selenius Andreas ÖSK 0:58:49, 8. Mutka Manu Sjundeå IF 0:59:49, 9. Ilmarinen Pyry LUU 1:01:33, 10. Urmas Petteri Koski TL 1:02:09, 11. Öhman Dan Ingå IF 1:04:27, 12. Pasanen Antti Espoo 1:05:00, 13. Hästö Mats Esbo IF 1:06:14, 14. Kallinger Matthias Landshut 1:07:11, 15. Rauhaniemi Riku FMR 1:07:59, 16. Kevin Magnus Tenala IF 1:08:56, 17. Pihlström Oskar 1:10:44, 18. Törmälä Teemu 1:12:18, 19. Weckström Jouni Torpan Torpedot 1:17:56, 20. Pihlström Edvard 1:21:39 21. Pastila Markus 1:25:27

N40 (15,5km)

1. Kuivalainen Kati RDS 1:18:25, 2. Mäkelä Mari Luoma 1:22:08, 3. Suominen Raija 1:32:00, 4. Säilä Miisa 1:39:38, 5. Pihlajaniemi Annami FU-47 1:48:52

M40 (15,5km)

1. Londen Pontus Esbo-Seppä Marathon team 1:02:15, 2. Loukkalahti Marko FU-47 1:02:20, 3. Hinkkuri Matti VSVU 1:05:06, 4. von Bonsdorff Christofer  Esbo IF 1:05:26, 5. Mutka Mikko JoKu 1:06:18, 6. Peura Esko Helsinki 1:08:16, 7. Sorsa Urpo Muurlan Vihuri 1:09:15, 8. Änkilä Petteri TRIDIR 1:10:31, 9. Haajanen Leif Ingå IF 1:11:08, 10. von Bonsdorff Niclas IF Raseborg 1:11:40, 11. Rajamäki Sami Kampin Karavaanarit 1:12:01, 12. Autio Rauno KA-RA 1:12:24, 13. Kujanpää Pekka Marttila 1:12:31, 14. Korpela Juha Kaverytkön Kipinä 1:13:21, 15. Joki Jyri Ruoholahden Pommi 1:13:32, 16. Muhonen Ari-Pekka Vantaa 1:24:37, 17. Lindblad Michael Raseborg 1:28:52, 18. Haapasaari Jarkko FTK 1:30:25, 19. Karppinen Marko 1:30:25

N50 (15,5km)

1. Wickholm-Ekman Eva 1:30:47, 2. Haajanen Ulrika Ingå IF 1:35:41, 3. Leskinen Tiina Lynx 1:36:41, 4. Nyman Marianne Running Finland 1:45:49

M50 (15,5km)

1. Kauppila Jukka ONMKY 1:00:20, 2. Vuorinen Seppo Joken Talli 1:03:15, 3. Virta Markku Loimaan Leisku 1:03:45, 4. Leppänen Pekka Mellilä 1:04:52, 5. von Frenckell Otto OK Raseborg 1:10:51, 6. Tiiri Erkki Alastaro 1:14:55, 7. Bäckström Christer Jogging-Team 88 1:15:19, 8. Auranen Reijo Maskun Kataja 1:17:43, 9. Nurmi Harri Raision Pyryt 1:17:45, 10. Heino Olavi Hiidenkiertäjät 1:21:48, 11. Kevin Anders Fair-Play 1:24:40, 12. Ojapalo Ilkka Rajamäen Rykmentti 1:26:17, 13. Pulkkis Göran HGK 1:29:54, 14. Ekman Lars 1:35:47, 15. Leskinen Pekka Lynx 1:36:59, 16. Pynnönen Kari Runners High, Helsinki 1:36:59

Kuntosarja 15,5 km

1. Puputti Timo The Royal Rabbits 1:06:44, 2. Mäkirinne Mika Salon Kaupunki 1:07:59, 3. Alen Markku Petäjävesi 1:08:29, 4. Maronen Mikke Lynx 1:10:03, 5. Korin Tommy PePo 1:11:03, 6. Moukolainen Jouni Perniö 1:13:52, 7.Österholm Leif ÖSK 1:14:16, 8. Hakulin Christopher U.S.A 1:16:53, 9. Smolander Teemu FU-47 1:17:26, 10. Ilomäki Mika FU-47 1:18:05, 11. Hautaniemi Sami Hämeenlinna 1:23:38, 12. Kiiveri Nuutti Helsinki 1:23:47, 13. Böhling Pernilla Porvoo 1:24:08, 14. Kuivalainen Pekka RDS 1:24:35, 15. Seppänen Sanna 1:24:56, 16. Riikonen Sirkku Uskelan Urhot 1:25:11, 17. Routala Mikko Länsiseinä –Västväggen 1:30:50, 18. Kotoaro Markku Nokian Maratoonarit 1:31:36, 19. Wilen Lisbeth 1:31:52, 20. Nieminen Erkki Turku 1:33:58, 21. Pyrhönen Kari 1:37:45, 22. Nyholm Tanja KA-RA 1:39:21, 23. Valkonen Maijaliisa 1:39:55, 24. Forsman Henrik ÖSK 1:41:03, 25. Dahl Citha Billnäs 1:43:05, 26. Toivo Marko Äetsän UA 1:43:42, 27. Mehtälä Katri Hurja Piruetti 1:43:53, 28. Mäki-Jyllilä Juha JKMM Runners 1:44:46, 29. Hellen Sirpa KK-T 1:45:33, 30. Aiha Catherine FU-47 1:46:23, 31. Tuominen Aki Nummen Kipinä 1:48:28, 32. Nykyri Erkki Helsinki 1:52:03, 33. Kyttänen Arja Hämeenlinna 1:53:42