Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2017: Fiskarsin kymppi

10 km

1. Rami Heikkonen FU-47 31.30 2. Victoria Battalova 40.05 3. Terhi Simontaival FU-47 43.00 4. Timo Peltomaa Ura 43.43 5. Jaana Konstantinova 44.52 6. Leena Tuominen FU-47 47.52 7. Lauri Viitanen FU-47 1.19.40.

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2017: Iltarastit Fiskars 20.4.

Rata A

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tuomo Ratia                 SuSi                59.42
   2. Harald Knaapinen            KarjUra           1.01.14     +1.32
   3. Regina Kalenius             KarjUra           1.12.12    +12.30
   4. Kathrin Knaapinen           KarjUra           1.15.37    +15.55

Rata B

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Wille Laitamäki             HiKi                31.34
   2. Pekka Kanste                Raseborg            51.10    +19.36
   3. Jerker Fagerholm            KarjUra             54.32    +22.58
   4. Sami Nylund                 PohjaKosketus     1.21.43    +50.09

Rata C

  (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Florian Fritzen             HiKi                21.11
   2. Iris Hosio                  KarjUra             30.09     +8.58
   3. Kåre Pihlström                                  33.36    +12.25
   4. Saima Loukkalahti           FU-47               34.50    +13.39
   5. Titti Fritzen               HiKi                39.02    +17.51
   6. Tommi Söderström            PohjaKosketus       40.51    +19.40
   7. Jenni Tamminen              FU-47               57.35    +36.24
   8. Stig Danielsson             Raseborg            57.47    +36.36
   9. Mari Nylund                                   1.25.18  +1.04.07
    - Marko Loukkalahti           HiKi             Ei aikaa
    - Heikki L                                     Ei aikaa

Oma rata

  (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Leena Rossi                 KarjUra             43.25
   2. Mika Lassila                FU-47               51.40     +8.15
   3. Jenni Tamminen              FU-47               51.48     +8.23
   4. Sanna Hosio                 KarjUra           1.05.45    +22.20
   5. Jussi Laaksonen                               1.08.54    +25.29
Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2017: Iltarastit Snappertuna 3.4.

A-Rata 6,9 km

  (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Manne Suominen                                1.00.11

   2. Jan Wasström                                  1.01.29     +1.18

   3. Jan Täppinen                                  1.08.24     +8.13

   4. Harald Knaapinen                              1.09.27     +9.16

   5. Stefan Fiskars                                1.17.01    +16.50

   6. Tina Collan-Weber                             1.34.40    +34.29

   7. Jussi Laaksonen                               1.40.45    +40.34

    - Arto Metsäranta                              Ei aikaa

Oma A-Rata 1

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Owe Backman                                   1.08.22

Oma A-Rata 2

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Juha Laukkanen                                1.09.19

B-Rata 5 km

  (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Leif Haajanen                                   43.01

   2. Rami Heikkonen                                  46.50     +3.49

   3. Tuomo Ratia                                     49.07     +6.06

   4. Jari Kavander                                   52.36     +9.35

   5. Kaj Ranta                                       54.32    +11.31

   6. Mika Nieminen                                   54.54    +11.53

   7. Leif Kämpe                                    1.01.24    +18.23

   8. Kenneth Weber                                 1.07.29    +24.28

   9. Hannu Yliuntinen                              1.07.52    +24.51

  10. Raul Röhman                                   1.09.42    +26.41

  11. Mika Lassila                                  1.11.54    +28.53

  12. Sanna Hosio                                   1.12.14    +29.13

  13. Kristian Forsell                              1.15.53    +32.52

  14. Nina Ranta                                    1.23.52    +40.51

  15. Jyrki Mehtälä                                 1.34.57    +51.56

  16. Pentti Törttö                                 1.54.21  +1.11.20

    - Roy Hellén                                   Ei aikaa

Oma B-Rata 1

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Henrik Holmberg                                 50.16

Oma B-Rata 2

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Kathrin Knaapinen                             1.21.56

C-Rata 2,9 km

  (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Marko Vainio                                    31.22

   2. Jouko Nurmiainen                                33.20     +1.58

   3. Tapio Tikkanen                                  35.02     +3.40

   4. Olli Saarinen                                   36.27     +5.05

   5. Iris Hosio                                      36.35     +5.13

   6. von Catarina Frenckell                          37.07     +5.45

   7. Christina Lönnberg                              38.33     +7.11

   8. Hellevi Laitinen                                38.56     +7.34

   9. Alexander Weber                                 39.06     +7.44

  10. Anna Hellén                                     39.18     +7.56

  11. Leena Rossi                                     42.35    +11.13

  12. Ulrika Haajanen                                 42.37    +11.15

  13. Charlotta Wolff                                 50.59    +19.37

Oma C-Rata 1

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Heikki Lempinen                                 33.42

   2. Kaj-Erik Hellén                                 42.56     +9.14

Oma C-Rata 2

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Tommi Söderström                              1.00.52

Oma C-Rata 3

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Sami Nylund                                   1.16.19

CB-Rata 2,3 km

  (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Florian Fritzén                                 20.12

   2. Hannele Bäck                                    45.38    +25.26

Oma CB-Rata 1

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Reijo Tarvainen                                 55.20

Oma CB-Rata 2

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Anne Siberg                                     36.31

D-Rata 1,8 km

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Jessica Weber                                   24.18

   2. Elsa Nurmiainen                                 26.36     +2.18

   3. Cilia Sandell                                   29.29     +5.11

   4. Lucas Rosenblad                                 34.51    +10.33

Oma D-Rata 1

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Jennie Fagerholm                                24.13

Oma D-Rata 2

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Elin Holmberg                                   29.31

Oma D-Rata 3

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)



   1. Lisa Rosenblad                                  28.20
Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2017: Kivijärven ympärijuoksu 20.7.

KIVIJÄRVEN YMPÄRIJUOKSUN TULOKSET

Miehet 5.5km

1. Antti Parjanne SIF 20.06
2. Sanpo Pylkkö IK Trissan 20.21
3. Teemu Toivonen Pohjakosketus 22.36
4. Daniel Öhman Ingo IF 23.07
5. Rami Heikkonen Fu-47 23.19
6. Leif Haajanen Ingo IF 26.46
7. Anders Berghäll Lohjan Purjehtijat 27.14
8. Torsti Saikkonen Espoo 27.27
9. Pasi Helppolainen KKV 28.44
10.Timo Peltomaa Karjaan Ura 32.06
11. Raimo Rennicke Hyvinkää 33.37
12. Jarkko Haapasaari Sundsberin Sudet 38.47


Naiset 5.5km

1. Anu Kiiveri Vantaa 38.18
2. Pia Saari Sundsberin Sudet 38.50
3. Jonna Elovaara VSVU 1.01.17


Pojat 2km 11 v

1. Oliver Alatalo Fu-47 10.31


Pojat 1 km 9 v

1. Sebastian Sahila Länsi-uudenmaan Urheil. 5.38
2. Akseli Toivonen Turun Suunnistajat 10.10
3. Verneri Toivonen Turun Suunnistajat 10.48


Tytöt 1 km 9v
1.Eveliina Elovaara Halikko 5.07

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2017: Pilkki

1. Lullulan lintukerho 5815 g
2. FU-47 2981 g
3. Kuovilan kyläseura 157 g
4. Fiskarin kalakerho 0 g

Lullulan Jorma Pennanen pokkasi suurimman saaliin (4164 g) ja suurimman kalan (ahven 146g) palkinnot.

FU-47:n mestaruuskisa:
1. Pentti Suominen 2420 g
2. Aki Viitanen 542 g

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2017: Polkujuoksu Åminnefors

MIEHET

1. Stefan Fiskars OKR 39.05

2. Rami Heikkonen FU-47 41:34

3. Mika Lahtinen HiKi 43:02

4. Timo Peltomaa Ura 48:03

5. Kenneth Weber Ura 53:18

6. Jari Sopenluoma Team Mariantie 56:45

7. Erkki Lackstöm FU-47 1:12:58

Aki Viitanen FU-47

NAISET

1. Iris Hosio EsSu 44:09

2. Sanna Hosio Ura 44:23

3. Regina Kalenius Ura 46:30

4. Tina Collan Weber Ura 48:50

5. Heidi Ahlroth Team Mariantie 50:54

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2018: Fiskarsin kymppi

FISKARIN KYMPPI TULOKSET 07.10.2018

MIEHET

1. Vilho Loukkalahti Fu-47 44.20
2. Marko Loukkalahti Fu-47 44.35
3. Dan Öhman Ingå IF 51.04
4. Olavi Hartonen Fu-47 1.00.40

M20

1. Florian Fritzen Lynx 46.34

Naiset

1. Sanna Salmenoja Ms Parma 1.02.04

Kuntosarja ilman aikaa

Bjarne Dahlman LUP-82
Erkki Lackström Fu-47
Timo Peltomaa Karjaan Ura

Kategoriat
Yleinen

Tulokset 2018: Kivijärven ympärijuoksu 20.5.

Miehet 4,5 km

1. Otto Loukkalahti FU-47 17,37
1. Vilho Loukkalahti FU-47 17,37
2. Marko Loukkalahti FU-47 23,16
3. Olavi Hartonen FU-47 23,33
4. Timo Peltomaa Ura 26,46


Naiset 4,5 km
1. Terhi Simontaival FU-47 30,12


Tytöt 15
1. Saima Loukkalahti FU-47 12,06

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2018: Klassikko hiihto

11.2. Fiskarissa hiihdetyn Klassikko-hiihdon tulokset:


M/N 21 km: 1. Mats Lundström ÖSK 1.15.55 2. Dennis Gerke IK Trissan 1.27.05 3. Kimmo Mäki IK Trissan 1.30.48 4. Harald Knaapinen URA 1.41.02 5. Sanna Hosio URA 1.43.26 6. Timo Peltomaa URA 1.45.49 7. Heli Löflund 1.57.10


M/N 10 km: 1. Sven Ljungren Ingå IF 50.21 2. Urho Niskanen Inkoon Voima 52.34 3. Pekka Kangasharju Inkoon Voima 53.41 4. Bjarne Dahlman LUP-82 1.10.04


Nuoret 8 km: 1. Iris Hosio Espoon Suunta 50.12

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2018: Pilkkikilpailut

Seurojen väliset pilkkikilpailut ongittiin Degersjöllä 10.3.2018. Sää oli pilvinen, leuto (+1 c) ja itätuuli puhalteli keveästi. Osallistuvien seurojen kolmen parhaan yhteistulos ratkaisi paremmuusjärjestyksen. Kalat olivat ”ronkelilla”tuulella, sillä tulokset jäivät vaatimattomiksi: 1. Lintukerho Lullula 1,636 kg ( Jorma Pennanen, Olli Borg ja Anne Hänninen ). 2. FU-47 0,913 kg ( Pentti Suominen, Lauri Viitanen ja Aki Viitanen ). Suurimman kalan palkinnon pokkasi Esko Nikkola 148 g:n ahvenella. Samalla käytiin FU-47 seuranmestaruuspilkkikisa. Tulokset: 1. Pentti Suominen 462 g 2. Aki Viitanen 295 g 3. Lauri Viitanen 156g 4. Esko Nikkola 148 g 5. Jorma Tauriainen 46 g.