Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2011: Kivijärvi-juoksu 7.6.

5.5 km

M: 1) Selenius Andreas ÖSK 19:32, 2) Holmström Patrik LUP 22:28, 3) Laaksonen Lasse Suomusjärven Sisu 22:32, 4) Bäckström Christer Jogging team 88 22:34, 5) Lindqvist Sture EIF 24:29, 6) Tahvonen Ossi FU-47 26:38, 6) Heikkonen Rami FU-47 26:38, 8) Aiha Max FU-47 28:31, 9) Holmberg Ralf ETK 28:44, 10) Forsman Henrik ÖSK 31:24, 11) Töntsi Toni 36:24, 12) Töntsi Jari 36:30

N: 1) Skreslett Emma ÖSK 28:18, 2) Forsman Janina ÖSK 28:19, 3) Sandell Heidi ÖSK 29:11, 4) Knaapinen Hanna FU-47 29:41, 5) Berglund Lena ÖSK 30:46, 6) Aitio Riikkaliisa FU-47 30:59, 7) Simontaival Terhi FU-47 31:44, 8) Sandberg Micaela ÖSK 32:02, 9) Aiha Cati FU-47 33:15, 10) Tuominen LeenaFU-47 34:08, 11) Dahlqvist Lisbeth Ekenäs 37:58, 12) Ingberg-Selenius Eija ÖSK 38:25, 13) Antin-Forsman Iris ÖSK 42:47, 14) Linden Kristina 42:47

Lasten sarjat:

1 km: T5: 1) Rolin Olivia FU-47 8:43, 2) Lassila Milja FU-47 9:51, P5: 1) Aitio Andre FU-47 8:37, 2) Rolin Milton FU-47 9:13, T7: 1) Aitio Anastasia FU-477:54 , P7: 1) Malmgren Kaarle FU-47 7:20

2 km: T9: 1) Aitio Aurora FU-47 15:47, P9: 1) Malmgren Tuure FU-47 12:48, 2) Franck Alex FU-47 15:47, T11: 1) Rolin Tinja FU-47 11:12, 2) Simontaival Neea FU-47 12:20, 3) Malmgren Teresa FU-47 12:46, P11: 1) Knaapinen Anton FU-47 10:46

3 km: T13 1) Malmgren Roosa FU-47 19:44

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2011: Seuranmestaruuskilpailut maastojuoksussa 22.5.

Seuranmestaruuskilpailut maastojuoksussa 22.5. 2011 Fiskarin pururadalla:

Lapset n. 600 m

T5
1. Olivia Rolin 3.44
2. Milja Lassila 4.15

P5
1. Milton Rolin 3.46
2. Pauli Lammi 3.52
3. André Aitio 4.13

T7
1. Anastasia Aitio 3.12


lapset n. 1,2 km

T9
1. Aurora Aitio 6.36
2. Saima Loukkalahti 6.47
3. Maarit Lammi 7.30

P9
1. Tuure Malmgren 5.53

T11
1. Tinja Rolin 4.44
2. Neea Simontaival 5.18
3. Teresa Malmgren 5.19
4. Sini Tahvonen 5.35
5. Noora Lammi 5.40
6. Sara Tahvonen 5.46


Nuoret n. 2,6 km

T13
1. Roosa Malmgren 14.37

P15
1. Ossi Tahvonen 13.04
2. Lauri Viitanen 13.37


Aikuiset n. 5,2 km

N
1. Terhi Simontaival 32.07

M
1. Rami Heikkonen 24.20

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2012: Degersjö-juoksu

T9(2,5km)

1. Sandell Cecilia ÖSK 0:13:24, 2. Tanhuanpää Meeri Espoon tapiot 0:15:14, 3. 47 Mehtälä Olga-Kerttu Hurja Piruetti 0:15:52, 4 Hosio Iris Karjaan ura 0:16:21, 5. Råstedt Ella Esbo IF 0:18:31, 6. Aitio Aurora FU-47 0:18:53, 7. Anastasia Aitio FU-47 0:19:38, 8. Loukkalahti Saima FU-47 0:20:40, 9. Koivusipilä Seela 0:24:03 10. Soininvaari Inkeri 0:24:22, 11. Henttu Helle 0:28:46, 12. Koivusipilä Liina 0:29:09, 13. Hietala Meri 0:33:32, 14. Mäki-Jyllilä Lotta FU-47 0:35:30

P9(2,5km)

1.Björklund Emil BK-46 0:13:11, 2. Räsänen Kalle-Aukusti 0:13:23, 3. Koponen Matias Sjundeå IF 0:13:42, 4. Knaapinen Elias FU-47 0:14:19, 5. Malmgren Tuure FU-47 0:14:48, 6. Sundman Einar IK Trissan 0:14:58, 7. Forma Akseli Karjaan ura 0:15:57, 8. Koponen Rasmus 0:16:08, 9. Johansson Jens 0:16:12, 10. Johansson Jimi 0:16:42, 11. Nylund Oscar ITF Taekwondo Raseborg 0:21:01, 12. Aitio André FU-47 0:21:12, 13. Henttu Herman 0:25:01, 14. Knaapinen Kasper FU-47 0:26:04, 15. Hautaniemi Hugo 0:35:31

T11(2,5km)

1. Laukka Donna Vihdin Viesti 0:14:21, 2. Tanhuanpää Enni Espoon Tapiot 0:15:09, 3. Malmgren Teresa FU-47 0:15:51

P11(2,5km)

1. Forma Olli Karjaan ura 0:12:56, 2. Maronen Matias Lynx 0:13:25, 3. Norström Rasmus ÅIFK 0:14:02, 4. Toivomäki Konsta Rajamäen kehitys 0:14:28, 5. Leino Miki Renshin-kan 0:16:28, 6. Franck Alex FU-47 0:23:21

T13(2,5km)

1. Alasaukko-Oja Meri KU-58 0:10:54, 2. Oksanen Peppi Länsi-Uudenmaan urheilijat 0:11:29, 3. Pakola Jonna Kosken Kaiku 0:11:59, 4. Skreslett Emma ÖSK 0:12:03, 5. Rantala Emma ITF Taekwondo Raseborg 0:14:47, 6. Leino Melina Renshin-kan 0:16:29, 7. Mäki-Jyllilä Anna FU-47 0:35:33

P13(2,5km)

1. Talsi Emil IF Raseborg 0:11:14, 2.  Lemettinen Vilpertti FU-47 0:11:17, 3. Escartin Alvar FU-47 0:11:18, 4. Strebelle Samuel 0:11:55, 5. Ahtola Alexander IK Trissan 0:11:56, 6. Knaapinen Anton FU-47 0:12:14, 7. Norström Oscar ÅIFK 0:12:21, 8. Martti Ilari Loimaan jankko 0:13:00, 9. Vuorinen Ville Joken talli 0:15:05

T15(2,5km)

1. Sundman Josefina Delta 0:11:08, 2. Suominen Sohvi Delta 0:13:50, 3. Kiiveri Aino FU-47 0:35:32

P15(2,5km)

1.Vehmas Miika Espoon Suunta 0:13:38

T17(7km)

1. Rehn Nelli Lynx 0:41:13, 2. Augustson Josefine ÖSK 0:47:36, 3. Von Bonsdorff Linda IF Raseborg 0:51:59, 4. Von Bonsdorff Sandra IF Raseborg 0:55:43

P17(7km)

1. Loukkalahti Vilho IF Raseborg 0:28:34, 2. Sundman Edvard Åsarna IK 0:29:35, 3. Suominen Eemeli Delta 0:30:55, 4. Ahtola Fredrik IK Trissan 0:34:11, 5. Sandell Cedrik ÖSK 0:35:46, 6. Rehn Ville Lynx 0:38:11, 7. Lindroos André ÖSK 0:39:44, 8. Weckström Tommi 0:51:12

N(7km)

1. Österberg Sandra Ekenäs 0:35:34, 2. Murto Heli 0:35:42, 3. Kral-Leszczynski Alexandra 0:38:35, 4. Rantala-Sorsa Eija Muurlan Vihuri 0:39:31, 5. Lönngren Jennifer Hangö If 0:41:35, 6. Francke Astra Espoon Suunta 0:41:42, 7. Surakka Hanna 0:41:48, 8. Kyröläinen Marika 0:42:12, 9. Åvall Michaela 0:42:30, 10. Björklund Liisa 0:44:08, 11. Alm Krista 0:45:13, 12. Laatikainen Kirsi 0:46:55, 13. Mattila Päivi 0:47:56, 14. Tanhuanpää Marjo 0:48:57, 15. Tuominen Leena FU-47 0:50:38, 16. Rantanen Heli Kirkkonummi 0:51:51 17. Saari Pia 0:53:24, 18. Martti Riitta Loimaan Jankko 0:56:33, 19. Virtanen Nina FU-47 0:56:49

M(7km)

1. Loukkalahti Otto IF Raseborg 0:28:01, 2. Bremer Jan 0:28:13, 3. Leinonen Tommi Vaajakosken Kuohu 0:28:23, 4. Paulin Joonas 0:28:45, 5. Pulli Antero 0:30:36, 6. Kokkonen Antti YIT Runners 0:34:21, 7. Sorvari Jouni 0:34:59, 8. Mäkinen Tuomas JKU 0:41:16, 9. Tanhuanpää Tommi 0:41:47, 10. Escartin Marko FU-47 0:41:49, 11. Portman Robert 0:45:44, 12. Perkkiö Teppo 0:46:11, 13. Mäenpää Harri 0:46:12, 14. Hautaniemi Petri FU-47 0:47:40, 15. Räsänen Elmo BF-78 0:48:16, 16. Fredriksson Kjell BF-78 0:48:20, 17. Viherpuro Joni 0:58:57, 18. Järvenkylä Esko Raasepori 1:09:45

N60 (7km)

1. Hannula Päivi VSVU 0:41:07, 2. Heikkilä Tarja-Liisa 1:04:25

M60 (7km)

1. Nystedt Roger Esbo IF 0:34:20, 2. Puranen Markku Valkeala 0:35:32, 3. Kataja Lasse Sammatti 0:37:09, 4. Virtanen Jari Paimio 0:37:43, 5. Måsa Carl-Gustav Hangö If 0:39:07, 6. Vähäkainu Esko Rahtari ry 0:39:10, 7. Koivula Keijo  SPOVE 0:47:15

N70 (7km)

1. Nieminen Eila Sporttiveteraanit 0:41:00, 2. Tammisto Tuula Hämeenlinnan Tarmo 0:45:20

M70 (7km)

1. Komulainen Viljo SPOVE 0:37:07, 2. Turpeinen Matti Nu-Ki 0:45:09, 3. Österman Helge 0:55:06

Kuntosarja 7km

1. Nieminen Kari Sorv-Elektro Oy 0:33:08, 2. Ruokolainen Toni Pohjan Sport 0:33:39, 3. Söderholm Kaj Sjundeå 0:34:02, 4. Lönngren Gustavo Hangö IK 0:34:31, 5. Weurlander Krister 0:34:41, 6. Husu Hannu MIKES 0:36:44, 7. Täppinen Jan ÖSK 0:37:34, 8. Hosio Sanna 0:38:57, 9. Brandt Juha Maskun Kataja 0:39:32, 10. Leino Miia 0:39:51, 11. Palmgren Patrik BF-78 0:40:42, 12. Smedman Jaana Espoo 0:40:52, 13. Reitmaa Outi Delta 0:41:09, 14. Räsänen Antti  0:41:12, 15. Sandell Heidi ÖSK 0:41:15, 16. Suominen Kari FU-47 0:41:25, 17. Pellikka Lasse Lohja 0:41:32, 18. Nylund Kari ITF Taekwon-Do Raseborg 0:41:55, 19. Hakala Juha 0:41:58, 20. Pökelmann Mette 0:42:04, 21. Sandgren Kalle Karjaan Ura 0:42:35, 22. Kivioja Pirjo Salon Vilpas 0:42:42, 23. Latva Risto Lohja 0:43:00, 24. Holmberg Ralf Ekenäs Tennisklubb 0:43:03, 25. Berglund Lena ÖSK 0:43:06, 26. Törnqvist Tapani Kerava 0:43:09, 27. Johansson Rabbe 0:43:54, 28. Tiiri Jorma Loimaa 0:44:23, 29. Lindholm Stefan Tenala IF 0:45:47, 30. Pökelmann Thomas WT Handboll 0:47:21, 31. Leino Marko 0:47:41, 32. Kotoaro Katri 0:48:12, 33. Söderberg Roger BF-78 0:48:49, 34. Ojapalo Anneli Rajamäen Rykmentti 0:50:24, 35. Malmgren Roosa FU-47 0:50:36, 36. Kauppila Ritva-Liisa Oulu 0:50:49, 37. Wecström Tuuli 0:52:48, 38. Wecström Katri Torpan Torpedot 0:53:01, 39. Laukkanen Veijo 0:55:27, 40. Laukkanen Nina 0:55:28, 41. Sillanpää Merja 0:56:34, 42. Ollikainen Sirpa 0:57:10, 43. Lind Usko Nurmijärvi 0:57:45, 44. Kangasoja Sari 0:58:19, 45. Lönngren Gunlöf HIK 0:58:39, 46. Lindholm Rune 1:01:15, 47. Lindholm Kristin 1:01:16, 48. Munck Lotta Weijola 1:10:28, 49. Oksanen Mari Weijola 1:10:31, 50. Munck Vili Weijola 1:12:31, 51. Munck Lars Weijola 1:12:44, 52. Kiiveri Tarja FU-47 1:16:12, 53. Hautaniemi Jaana Hämeenlinna 1:16:14

N (15,5km)

1. Söderström Maria HIFK 0:59:16, 2. Lehto Veera Helsingin Jyry 1:11:10, 3. Boström Matleena Sjundeå IF 1:12:44, 4. Hakala Emma 1:17:26, 5. Heikkilä Taina-Maaria 1:22:48, 6. Viljakainen Inca Nokia Marathon team 1:29:10, 7. Eloneva Sanni Espoon 1:37:04, 8. Karppinen Jaana 1:39:55, 9. Simontaival Terhi FU-47 1:48:07, 10. Portman Sanna FU-47 1:48:46

M(15,5km)

1. Boström Mårten Sjundeå IF 0:54:00, 2. Suna Jussi Turun Veikot 0:55:26, 3. Hellström Magnus Sjundeå IF 0:55:51, 4. Patana Mikko  Nouski 0:56:24, 5. Mänkärlä Janne SIF 0:57:01, 6. Ojapalo Joona Sjundeå IF 0:58:42, 7. Selenius Andreas ÖSK 0:58:49, 8. Mutka Manu Sjundeå IF 0:59:49, 9. Ilmarinen Pyry LUU 1:01:33, 10. Urmas Petteri Koski TL 1:02:09, 11. Öhman Dan Ingå IF 1:04:27, 12. Pasanen Antti Espoo 1:05:00, 13. Hästö Mats Esbo IF 1:06:14, 14. Kallinger Matthias Landshut 1:07:11, 15. Rauhaniemi Riku FMR 1:07:59, 16. Kevin Magnus Tenala IF 1:08:56, 17. Pihlström Oskar 1:10:44, 18. Törmälä Teemu 1:12:18, 19. Weckström Jouni Torpan Torpedot 1:17:56, 20. Pihlström Edvard 1:21:39 21. Pastila Markus 1:25:27

N40 (15,5km)

1. Kuivalainen Kati RDS 1:18:25, 2. Mäkelä Mari Luoma 1:22:08, 3. Suominen Raija 1:32:00, 4. Säilä Miisa 1:39:38, 5. Pihlajaniemi Annami FU-47 1:48:52

M40 (15,5km)

1. Londen Pontus Esbo-Seppä Marathon team 1:02:15, 2. Loukkalahti Marko FU-47 1:02:20, 3. Hinkkuri Matti VSVU 1:05:06, 4. von Bonsdorff Christofer  Esbo IF 1:05:26, 5. Mutka Mikko JoKu 1:06:18, 6. Peura Esko Helsinki 1:08:16, 7. Sorsa Urpo Muurlan Vihuri 1:09:15, 8. Änkilä Petteri TRIDIR 1:10:31, 9. Haajanen Leif Ingå IF 1:11:08, 10. von Bonsdorff Niclas IF Raseborg 1:11:40, 11. Rajamäki Sami Kampin Karavaanarit 1:12:01, 12. Autio Rauno KA-RA 1:12:24, 13. Kujanpää Pekka Marttila 1:12:31, 14. Korpela Juha Kaverytkön Kipinä 1:13:21, 15. Joki Jyri Ruoholahden Pommi 1:13:32, 16. Muhonen Ari-Pekka Vantaa 1:24:37, 17. Lindblad Michael Raseborg 1:28:52, 18. Haapasaari Jarkko FTK 1:30:25, 19. Karppinen Marko 1:30:25

N50 (15,5km)

1. Wickholm-Ekman Eva 1:30:47, 2. Haajanen Ulrika Ingå IF 1:35:41, 3. Leskinen Tiina Lynx 1:36:41, 4. Nyman Marianne Running Finland 1:45:49

M50 (15,5km)

1. Kauppila Jukka ONMKY 1:00:20, 2. Vuorinen Seppo Joken Talli 1:03:15, 3. Virta Markku Loimaan Leisku 1:03:45, 4. Leppänen Pekka Mellilä 1:04:52, 5. von Frenckell Otto OK Raseborg 1:10:51, 6. Tiiri Erkki Alastaro 1:14:55, 7. Bäckström Christer Jogging-Team 88 1:15:19, 8. Auranen Reijo Maskun Kataja 1:17:43, 9. Nurmi Harri Raision Pyryt 1:17:45, 10. Heino Olavi Hiidenkiertäjät 1:21:48, 11. Kevin Anders Fair-Play 1:24:40, 12. Ojapalo Ilkka Rajamäen Rykmentti 1:26:17, 13. Pulkkis Göran HGK 1:29:54, 14. Ekman Lars 1:35:47, 15. Leskinen Pekka Lynx 1:36:59, 16. Pynnönen Kari Runners High, Helsinki 1:36:59

Kuntosarja 15,5 km

1. Puputti Timo The Royal Rabbits 1:06:44, 2. Mäkirinne Mika Salon Kaupunki 1:07:59, 3. Alen Markku Petäjävesi 1:08:29, 4. Maronen Mikke Lynx 1:10:03, 5. Korin Tommy PePo 1:11:03, 6. Moukolainen Jouni Perniö 1:13:52, 7.Österholm Leif ÖSK 1:14:16, 8. Hakulin Christopher U.S.A 1:16:53, 9. Smolander Teemu FU-47 1:17:26, 10. Ilomäki Mika FU-47 1:18:05, 11. Hautaniemi Sami Hämeenlinna 1:23:38, 12. Kiiveri Nuutti Helsinki 1:23:47, 13. Böhling Pernilla Porvoo 1:24:08, 14. Kuivalainen Pekka RDS 1:24:35, 15. Seppänen Sanna 1:24:56, 16. Riikonen Sirkku Uskelan Urhot 1:25:11, 17. Routala Mikko Länsiseinä –Västväggen 1:30:50, 18. Kotoaro Markku Nokian Maratoonarit 1:31:36, 19. Wilen Lisbeth 1:31:52, 20. Nieminen Erkki Turku 1:33:58, 21. Pyrhönen Kari 1:37:45, 22. Nyholm Tanja KA-RA 1:39:21, 23. Valkonen Maijaliisa 1:39:55, 24. Forsman Henrik ÖSK 1:41:03, 25. Dahl Citha Billnäs 1:43:05, 26. Toivo Marko Äetsän UA 1:43:42, 27. Mehtälä Katri Hurja Piruetti 1:43:53, 28. Mäki-Jyllilä Juha JKMM Runners 1:44:46, 29. Hellen Sirpa KK-T 1:45:33, 30. Aiha Catherine FU-47 1:46:23, 31. Tuominen Aki Nummen Kipinä 1:48:28, 32. Nykyri Erkki Helsinki 1:52:03, 33. Kyttänen Arja Hämeenlinna 1:53:42

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2012: Fiskarsin kymppi 14.10.

Aurinkoisessa syyssäässä kympille osallistui 45 juoksijaa/kävelijää ilman ajanottoa.

Lisäksi puolimaratoninlle osallistuivat seuraavat juoksijat:

M yleinen

1) Patana Mikko Ikaalisten Nouseva Voima 1:23:32; 2) Kero Jaakko VSVU 1:24:49; 3) Urmas Petteri Koski TL 1:25:21; 4) Löflund Hans Claes Ohlsson IF 1:34:26; 5) Korin Tommy Peräkylän Ponnistus 1:34:52; 5) Wikström Jan-Mikael Karjaan Ura 1:35:15; 6) Ljäkin Kaarel Estonia 1:42:50; 7) Eskelinen Ville Uskelan Urhot 1:46:03

1 keskeyttänyt

M40

1) Heino Jarmo Halikko 1:59:11; 2) Peltomaa Timo Karjaan Ura 2:01:03; 3) Silenius Matti Hermeter Sport Team 2:06:26

N yleinen

1) Malmström Henrika Ingå IF 1:31:42

N40

1) Walenius Lotta 1:59:10

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2012: Kivijärvi-juoksu 6.6.

Yleiset sarjat:

N (5.5 km): 1. Jenny Paulin FU-47 20:50, 2. Jennifer Lönngren Hangö IK 26:46, 3. Sirpa Hellen KKT 30:25, 4. Terhi Simontaival FU-47 34:20:14; M (5.5 km): 1. Mikko Patana Ikaalisten Nouseva Voima 17:25, 2. Petri Forsman Delta 18:45, 3. Marko Loukkalahti FU-47 20:05, 4. Tönis Laugesaar FU-47 21:45, 5. Lasse Laaksonen Suomusjärven Sisu 23:30, 6. Rami Heikkonen FU-47 23:53, 7. Carl-Gustav MåsaHangö IK 26:32, 8. Jari Sopenluoma Raaseporin Liikkujat 26:52, 9. Ralf Holmberg Tammisaaren Tenniskerho 28:30, 10. Thomas Pökelman OK Raseborg 29:57

Lasten sarjat:

T9 (1 km): 1. Aurora Aitio FU-47 9:57, 2. Saima Loukkalahti FU-47 9:58, T11 (2 km): 1. Teresa Malmgren FU-47 11:57, T13(2 km): 1. Sini Tahvonen FU-47 12:15, 2. Tinja Kari FU-47 13:04, 3. Viivi Puisto 19:34, (2 km): 1. Samuel Strebelle FU-47 11:50

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2012: pilkkikisat 10.3.

Tulokset lauantaina 10.3. 2012 järjestetyistä pilkkikisoista Degersjön jäällä, Fiskarissa:

Miehet: 1) Pentti Suominen 5875 g; 2) Henrik Malm 4185 g; 3) Ari Hakala 2818 g; 4) Aki Viitanen 2059 g; 5) Jukka Peltola 16 g

Naiset: 1) Jaana Bäck 1151 g; 2) Mari-Anna Närhi 916 g; 3) Päivi Peltola 25 g

Nuoret: 1) Lauri Viitanen 1910 g; 2) Oskar Nyman 1754 g; 3) Matti Hakala 1167 g; 4) Sini Tahvonen 820 g; 5) Elias Korhonen 562 g; 6) Ossi Tahvonen 359 g; 7) Sara Tahvonen 109 g; 8) Enki Kaatra 70 g; 9) Onni Peltola 54 g

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2012: sarjahiihdot

Fiskarin Urheilijat -47 sarjahiihtojen tulokset 2012, neljä osakilpailua:

P6: 1) Rolin Milton; P8: 1) Knaapinen Kasper; P10: 1) Knaapinen Elias; P12: 1) Knaapinen Anton; P16: 1) Tahvonen Ossi, 2) Viitanen Lauri

T6: 1) Rolin Olivia; T8: 1) Loukkalahti Saima; T12: 1) Rolin Tinja, 2) Tahvonen Sara, 3) Tahvonen Sini, 4) Simontaival Nea

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2013: Degersjö-juoksu

292 juoksijalla Degersjössä tehtiin hienoisesti kävijäennätys.

7 kilometrillä Otto Loukkalahti paransi viimevuotista tulostaan vajaalla puolella minuutilla ja vei miesten sarjan ajalla 27:36. Naisissa Saara Nikander löi selvästi viimevuoden voittotuloksen ajalla 29:30. Naisten viidentoista vei Maria Söderström ajalla 59:20. Miesten viidellätoista voitto meni jälleen Sjundeå IF:lle ja voittaja oli Lauri Lipiäinen ajalla 55:14. Aivan viimevuotiseen Mårten Boströmin aikaan 54:00 ei kuitenkaan ylletty.

Tulokset:

T9) 1. Cilia Sandell, Ösk, 00:09:40, 2. Iris Hosio, Karjaan ura, 00:11:23, 3. Jennica Eklund, HIFK, 00:11:26, 4. Anastasia Aitio, FU-47, 00:12:52.

P9) 1. Kalle-Aukusti Räsänen, Karjaa, 00:09:18, 2. Jens Johansson, Fiskarsin tennis, 00:09:36, 3. Jooa Knaapinen, IF Raseborg, 00:10:12, 4. Einar Sundman, IK Trissan, 00:10:23, 5. Akseli Forma, Karjaan ura, 00:10:25, 6. Andreas Söderholm, Sjundeå IF, 00:10:29, 7. Jimi Johansson, Fiskarsin tennis, 00:10:33, 8. Markus Maronen, Lynx, 00:11:40, 9. Milo Knaapinen, 00:12:46, 10. Kustaa Forma, Karjaan ura, 00:13:09, 11. Anttoine Aitio, FU-47, 00:14:15, 12. Alvar Portman, FU-47, 00:15:31, 13. Andre Aitio, FU-47, 00:20:57.

T11) 1. Meeri Tanhuanpää, 00:10:51, 2. Sinja Knaapinen, IF Raseborg, 00:10:53, 3. Saima Loukkalahti, FU-47, 00:13:13, 4. Aurora Autio, FU-47, 00:13:53, 5. Pinja Huhtimo, 00:14:32, 6. Lotta Mäki-Jyllilä, 00:15:26, 7. Saga Protman, FU-47, 00:15:26, 8. Ronda von Bonsdorff, 00:21:48.

P11) 1. Wille Laitamäki, HiKi, 00:08:22, 2. Viktor Löflund, IF Raseborg, 00:08:24, 3. Olli Forma, Hiidenkiertäjät, 00:08:37, 4. Matias Maronen, Lynx, 00:09:23, 5. Kaapo Kallio, Kiskon kiskojat, 00:09:29, 6. Tuure Malmgren, IF Raseborg, 00:09:49, 7. Miki Leino, Renshin-kan, 00:12:11.

T13) 1. Kia Oilinki, Kenttäurheilijat-58, 00:08:39, 2. Enni Tanhuanpää, 00:10:32, 3. Aleksandra Rautiainen, Anga, 00:10:36, 4. Sara Tahvonen, FU-47, 00:11:18, 5. Sini Tahvonen, FU-47, 00:11:20, 6. Melina Leino, Renshin-kan, 00:12:09.

P13) 1. Valtteri Lång, 00:08:24, 2. Robert Johansson, 00:08:25, 3. Konsta Roos, 00:08:30, 4. Jyri Howie, 00:08:35, 5. Konsta Toivomäki, Rajamäen kehitys, 00:10:31.

T15) 1. Peppi Oksanen, Länsi-Uudenmaan urheilijat, 00:08:06, 2. Meri Alasaukko-oja, KU-58 Vantaa, 00:08:17, 3. Kaisa Syrjänen, 00:11:39, 4. Iida Raiskio, Vaulammin Kiusa, 00:12:39.

P15) 1. Samuel Mattila, Raasepori, 00:10:12.

T17) 1. Josefina Sundman, Åsarna IK, 00:33:31, 2. Jonna Pakola, Kosken Kaiku, 00:35:45, 3. Emma Skreslett, ÖSK, 00:40:45, 4. Stella von Bonsdorff, 00:41:35, 5. Sohvi Suominen, 00:48:31, 6. Linda von Bonsdorff, 00:49:26, 7. Elin Korin, BMK-84, 00:53:40, 8. Ines Korin, BMK-84, 00:53:41, 9. Sandra von Bonsdorff, 00:56:21.

P17)  1. Eemeli Suominen, Hiki, 00:29:12, 2. Markus Nikander, LUU, 00:30:53, 3. Dennis Rehn, OK Raseborg, 00:34:01, 4. Cedric Sandell, ÖSK, 00:35:40, 5. Robin von Bonsdorff, Esbo IF, 00:39:00, 6. Kasimir Penttilä, Turku, 00:46:06, 7. Eemeli Brooks, FU-47, 00:47:17.

N60) 1. Mirjam Tynkkynen, VSVU, 00:36:12.

M60) 1. Lauri Ollitervo, Old Horse, 00:33:25, 2. Esko Tynkkynen, VSVU, 00:33:52, 3. Reijo Auranen, Maskun Kataja, 00:36:53, 4. Markku Puranen, Valkeala, 00:38:44, 5. Esko Vähäkainu, Rahtarit ry, 00:40:55, 6. Elof Erlund, UF Kamraterna, 00:44:35.

N70) 1. Eila Annikki Nieminen, 00:41:17.

M70) 1. Viljo Komulainen, 00:38:29, 2. Keijo Koivula, SPOVE, 00:41:00, 3. Matti Turpeinen, Nu-Ki  Lohja, 00:45:34, 4. Antti Laakola, Maskun Kataja, 00:51:28, 5. Olavi Lampinen, 00:57:51.

N 7 km) 1. Saara Nikander, LUU, 00:29:30, 2. Sara Forsström, OK Raseborg, 00:30:55, 3. Veera Lehto, Helsingin Jyry, 00:31:03, 4. Heli Murto, Pulssit, 00:35:48, 5. Heini Nikander, LUU, 00:37:22, 6. Sanna Hosio, Karjaan Ura, 00:37:35, 7. Jennifer Lönngren, HIK, 00:39:29, 8. Mikaela Fiskars, OK Raseborg, 00:39:35, 9. Sirkka Niemelä, TYKS, 00:40:14, 10. Krista Alm, Lohja, 00:40:40, 11. Raija Suominen, Lohja, 00:41:25, 12. Kirsi Raiskio, Vaulammin Kiusa, 00:42:10, 13. Heta Ruusunen, -, 00:42:23, 14. Anni Lipitsä, Saarelaiset, 00:42:26, 15. Tiina Suni, Helsinki, 00:44:36, 16. Mia von Knorring, RUN4FUN.FI, 00:44:43, 17. Päivi Mattila, Raaseporin viini- ja juoksuseura, 00:47:54, 18. Kirsi Laatikainen, Siuntio, 00:48:09, 19. Terhi Simontaival, FU-47, 00:49:21, 20. Marjo Tanhuanpää, 00:50:06, 21. Katja Hakalax, Espoo, 00:50:07, 22. Nina Vritanen, Studio-Oksa, 00:51:43, 23. Emma Heiniluoma, Studio-Oksa, 00:51:52, 24. Riikkaliisa Aitio, FU-47, 00:54:43, 25. Linda Hakalax, Espoo, 00:56:39, 26. Sofia Kajatkari, Saarelaiset, 00:57:55.

M 7 km) 1. Otto Loukkalahti, IF Raseborg, 00:27:36, 2. Marko Veijalainen, Sjundeå IF, 00:28:14, 3. Pyry Ilmarinen, LUU, 00:28:32, 4. Hans Löflund, IF Raseborg, 00:29:50, 5. Gustavo Lönngren, HIK, 00:30:33, 6. Manne Suominen, HiKi, 00:31:27, 7. Antero Pulli, Pulssit, 00:31:31, 8. Mika Nieminen, 00:32:26, 9. Tuomas Suni, Helsingin Kisa-Veikot, 00:32:38, 10. Rami Heikkonen, FU-47, 00:32:42, 11. Joni Oilinki, Kenttäurheilijat-58, 00:33:05, 12. Rauno Autio, Karkki-Rasti, 00:34:19, 13. Stefan Enberg, IK Trissan, 00:34:25, 14. Olavi Heino, Hiidenkiertäjät, 00:38:09, 15. Jyrki Eklund, HIFK, 00:41:50, 16. Tommi Tanhuanpää, 00:42:10, 17. Kari Hakalax, Espoo, 00:42:11, 18. Harri Mäenpää, Tusculum, 00:43:21, 19. Zachris Sundell, Tusculum, 00:43:21.

Kunto 7 km) 1. Vilho Loukkalahti, IF Raseborg, 00:31:55, 2. Hannu Husu, Lohja, 00:34:21, 3. Kari Nieminen, Sorv-elektro oy, 00:35:14, 4. Juha Korpela, Kaverytkön Kipinä, 00:38:47, 5. Kai Kääriäinen, Team Ahma, 00:38:49, 6. Jan Täppinen, ÖSK, 00:39:34, 7. Ilkka Ojapalo, RR, 00:39:42, 8. Herkko Hautaniemi, 00:40:11, 9. Kari Suominen, FU-47, 00:40:32, 10. Rabbe Johansson, Raseborgs vin- och springsällskap, 00:41:10, 11. Miika Vehmas, Espoon Suunta, 00:41:10, 12. Heidi Sandell, ÖSK, 00:41:13, 13. Miia Leino, Helsinki, 00:41:18, 14. Antti Räsänen, Karjaa , 00:41:43, 15. Astra Francke, Espoon Suunta, 00:41:59, 16. Marja-Leena Nikander, Lohja, 00:43:18, 17. Juha Brandt, Maskun Kataja, 00:43:18, 18. Jan Malm, FBC Raseborg Knights, 00:43:42, 19. Ralf Holmberg, Ekenäs Tennisklubb, 00:44:09, 20. Lena Berglund, ÖSK, 00:44:25, 21. Tom Wicht, Ingå IF, 00:44:28, 22. Esa Alin, Kaarina, 00:45:05, 23. Eero Aalto, KK Länsi-Uusimaa, 00:45:22, 24. Risto Latva, Lohja, 00:46:21, 25. Nina Laukkanen, 00:46:25, 26. Jari Alhqvist, Billnäs, 00:46:44, 27. Robert Portman, FU-47, 00:46:58, 28. Rasmus Lúnden, 00:46:59, 29. Thomas Pökelmann, WT Handboll Veteran, 00:47:02, 30. Petri Hautaniemi, FU-47, 00:47:47, 31. Roger Söderberg, BF-78, 00:50:00, 32. Sari Huuskonen, FBC Raseborg Knights, 00:50:04, 33. Pia Saari, Sundsbergin Sudet, 00:50:05, 34. Marko Leino, Helsinki, 00:50:42, 35. Merja Sillanpää, Raaseporin Viini- ja Juoksuseura, 00:50:44, 36. Tommi Weckström, 00:50:45, 37. Juha Mäki-Jyllilä, 00:51:00, 38. Anneli Ojapalo, RR, 00:51:09, 39. Sanna Seppänen, Gålisjön Ponnistus, 00:52:30, 40. Jaana Hautaniemi, Hämeenlinna, 00:52:52, 41. Riikka Seppänen, Gålisjön Ponnistus, 00:52:52, 42. Petri Seppänen, Gålisjön Ponnistus, 00:52:53, 43. Veijo Laukkanen, 00:52:58, 44. Sonja Bäckman, OK Raseborg, 00:53:37, 45. Benny Forsström, OK Raseborg, 00:53:38, 46. Lasse+Ekku Lastuvuori, Hyvinkää, 00:53:45, 47. Catharina Borg-Wilén, 00:53:50, 48. Iitu Linna, Martinlaakson Pommi, 00:55:02, 49. Tuuli Weckström, 00:55:05, 50. Sirpa Ollikainen, Kivisenoja 2, 00:55:52, 51. Marjo Kari, 00:56:24, 52. Axel Hakalax, Espoo, 00:56:39, 53. Mia Haapanen, Lapinlahti, 00:56:40, 54. Kirsi Seppälä, 00:57:17, 55. Emmi Weckström, 00:57:30, 56. Katri Weckström, Torpan Torpedot, 00:57:31, 57. Usko Lind, Nurmijärvi, 01:00:37, 58. Ringa Raunisto, Gålisjön Ponnistus, 01:02:32, 59. Ronja Raunisto, Gålisjön Ponnistus, 01:02:32, 60. Kallio Wilhelmiina, Kiskon Kiskojat, 01:04:23,  61. Maronen Sanna, Lynx, 01:04:40, 62. Jennie Fagerholm, Karjaan Ura, 01:05:30, 63. Linda Fagerholm, Karjaan Ura, 01:08:21, 64. Jerker Fagerholm, Karjaan Ura, 01:08:23, 65. Jenny Asplund, SGF, 01:11:54, 66. Rehnberg Raija, SIF, 01:11:55, 67. Hannu Vuorinen, Tammela, 01:13:20, 68. Minna Hautaniemi, 01:14:58, 69. Tarja Kiiveri, FU-47, 01:14:58, 70. Esko Järvenkylä, FU-47, 01:16:25, 71. Annikki Malmgren, Inkoon Voima, 01:17:25.

N 15,5 km) 1. Maria Söderström, HIFK, 00:59:20, 2. Yvonne Gunell, Pargas IF, 01:09:11, 3. Anne Mäkelä, Sjundeå IF, 01:10:15, 4. Ulla Huuskonen, 01:23:21, 5. Piia Lipiäinen, Espoo, 01:24:32, 6. Nelli Juvonen, 01:24:54, 7. Eija Rantala-Sorsa, Muurlan vihuri, 01:27:33, 8. Charlotta Wallenius, 01:28:20, 9. Johanna Terenius, 01:31:57, 10. Kirsi Åkerlund, Esbo Synchrorunners, 01:47:28.

M 15,5 km) 1. Lauri Lipiäinen, Sjundeå IF, 00:55:14, 2. Mikko Patana, Hiidenkiertäjät, 00:55:47, 3. Magnus Hellström, Sjundeå IF, 00:56:40, 4. Janne Rauta, Kouvolan pojat, 00:58:33, 5. Riku Rauhaniemi, Salo, 00:59:37, 6. Edvard Sundman, Åsarna IK, 01:02:38, 7. Dan Öhman, Ingå IF, 01:06:19, 8. Rami Laitinen, 01:07:42, 9. Kevin Magnus, 01:08:21, 10. Niko Juvonen, 01:08:44, 11. Tommi Ynnilä, SiSu, 01:08:58, 12. Kaarel Ljäkin, Estonia, 01:17:36, 13. Jyri Joki, IK Busholmen, 01:17:49, 14. Mårten Hellman, Sibbo, 01:18:34, 15. Asko Linnakoski, 01:20:40, 17. Jouni Weckström, Torpan Torpedot, 01:21:10, 16. Hannu Tyyskä, 01:21:11, 18. Nuutti Kiiveri, Helsinki, 01:24:51.

N40) 1. Sari Mäkinen, 01:06:28, 2. Kati Kuivalainen , Kittilän urheilijat, 01:22:05, 3. Regina Kalenius, Karjaan Ura, 01:25:17, 4. Inca Viljakainen, Nokian Marathon Team, 01:28:15.

M40) 1. Manu Mutka, Sjundeå IF, 00:58:02, 2. Pontus Londen, Esbo-Seppä Marathon Team, 01:03:24, 3. Marko Loukkalahti, FU-47, 01:03:40, 4. Petri Kettunen, Kuusankosken Urheiluseura, 01:07:58, 5. Christofer von Bonsdorff, Esbo IF, 01:09:34, 6. Leif Haajanen, Ingå IF, 01:12:24, 7. Urpo Sorsa, Muurlan vihuri, 01:13:03, 8. Torsti Saikkonen, Helsinki Thriathlon, 01:13:09, 9. Stefan Fiskars, OK Raseborg, 01:13:17, 10. Mikke Maronen, Lynx, 01:13:50, 11. Niclas von Bonsdorf, 01:21:05, 12. Eero Jokinen, Turku, 01:27:52, 13. Marko Ylikoski, Lohja, 01:28:59.

N50) 1. Seija Nurmi, Kerkkoon urheilijat, 01:12:39, 2. Sirkka Sarkioja, Jorvin jolkuttelijat, 01:13:41, 3. Riitta Ynnilä, SuSi, 01:15:07, 4. Jaana Smedman, Espoo, 01:25:57, 5. Ulrika Haajanen, Ingå IF, 01:31:35.

M50) 1. Markku Virta, Loimaan Leisku, 01:02:08, 2. Pekka Leppänen, Mellilä, 01:07:55, 3. Karl Nilsson, Sjundeå IF, 01:11:42, 4. Andrew Calder, Mesikämmenet ry, 01:12:39, 5. Otto Frenckell, OK Raseborg, 01:13:27, 6. Pekka Kangasharju, inkoon voima, 01:14:28, 7. Pekka Kuivalainen, Kittilän urheilijat, 01:20:28, 8. Kari Pynnönen, Runners High Helsinki, 01:37:30, 9. Per Åkerlund, Esbo Synchrorunners, 01:42:34.

Kunto 15,5 km) 1. Mika Mäkirinne, Salon kaupunki, 01:07:48, 2. Stig Österholm, ÖSK, 01:08:22, 3. Toni Ruokolainen, FBC Raseborg Knights, 01:10:16, 4. Griffin Eileen, Ireland, 01:14:57, 5. Kimmo Huhtimo, Smart Horse, 01:15:15, 6. Tommy Korin, Peräkylän ponnistus, 01:17:26, 7. Jouni Moukolainen, Perniö, 01:18:22, 8. Sebastian Österholm, 01:19:16, 9. Järvenpää Altti, Kiskon Kiskojat, 01:19:53, 10. Ilkka Pekkala, Helsinki, 01:23:35, 11. Mika Ilomäki, FU-47, 01:24:39, 12. Henrik Sjölund, 01:24:50, 13. Sami Hautaniemi, Hämeenlinna, 01:25:00, 14. Minna Kupari, Vihti, 01:26:24, 15. Michael Lindblad, Raseborg, 01:29:50, 16. Patrik Holmström, 01:29:54, 17. Marko Toivo, Huittinen, 01:30:01, 18. Sanna Portman, FU-47, 01:33:39, 19. Marko Karppinen, Sundsbergin sudet, 01:34:00, 20. Jarkko Haapasaari, Sundsbergin sudet, 01:34:00, 21. Olivier Schmitt, Sveitsi, 01:35:07, 22. Göran Pulkkis, HGK, 01:35:16, 23. Eva Wickholm-Ekman, 01:36:49, 25. Kari Pyrhönen, Raaseporin viini- ja juoksuseura, 01:36:52, 24. Touko Wilén, KKT, 01:38:41, 26. Lars Ekman, 01:39:11, 27. Jaana Karppinen, Sundsbergin sudet, 01:39:35, 28. Tanja Nyholm, Karkki-Rasti, 01:40:42, 29. Maijaliisa Valkonen, Lohja, 01:41:54, 30. Tarja Pääkkönen, Karjaan Ura, 01:42:30, 31. Merja Lastuvuori, Hyvinkää, 01:42:41, 32. Malin Danielsson, OK Raseborg, 01:42:50, 33. Sirpa Hellén, KK-T, 01:47:11, 34. Mikko Hakala, Nanhian tunkit, 01:49:28, 35. Arja Kyttänen, Hämeenlinna, 01:50:07, 36. Johan Westerlund, 01:50:28, 37. Anneli Calder, Mesikämmenet ry, 01:52:34, 38. Sonja Laitamäki, Hiki, 01:53:01, 39. Kristiina Kraatari, 01:54:07, 40. Catherine Aiha, FU-47, 01:54:09.

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2013: Eteläkärjen klassiikko hiihto

TULOKSET: 

Yleinen M 30 km
Loukkalahti Marko FU-47 2:19:35
Kirpitis Janis 2:37:40
Holmström Patrik Karjaa 2:49:32
Zweiberg Anders KV Snappertuna 3:04:49

M40 30 km
Rantanen Pasi FU-47 2:06:02
Mäki Kimmo IK Trissan 2:19:34
Lundström Mats ÖSK 2:19:36
Peltomaa Timo Karjaan Ura 2:31:36
Knaapinen Harald Karjaan Ura 2:50:48
Merenmies Markus 2:54:42
Klemetti Veijo 2:55:33
Forsman Henrik ÖSK 3:04:02
Holm Mikael ÖSK 3:04:50
Rouhiainen Anssi 3:33:33

M60 30 km
Måsa Carl-Gustav SF-80-HK 2:41:40
Kallio Kari FU-47 2:47:50

yleinen N 30 km
Malmström Henrika Ingå IF 2:26:54
Hosia Sanna Karjaan Ura 2:48:43

N 40 30 km
Aitio Riikkaliisa FU-47 3:40:45

yleinen M 15 km
Sandell Cedrik ÖSK 1:19:51
Töppinen Jan ÖSK 1:19:52
Viitanen Aki FU-47 1:25:55
Asén Peter Inga IF 1:29:38

M60 15 km
Ljungren Sven ÖSK 1:14:02

Yleinen N 15 km
Lönngren Jennifer Hangö IK 1:37:20
Lönngren Gunlög Hangö IK 1:53:35

Lasten/nuorten sarjat:

Viitanen Lauri FU-47 1:17:13 P17

Rolin Tinja FU-47 0:28:36 T13
Simontaival Neea FU-47 0:35:40 T13

Hosio Iris Karjaan Ura 0:19:43 T10
Rolin Olivia FU-47 0:33:05 T10

Rolin Milton FU-47 0:24:46 P10

Kategoriat
Tulokset

Tulokset 2013: Fiskarsin kymppi

Yhteensä 53 juoksijaa.

Miehet yleinen

1. Wikström Jan-Mikael ÖSK 1:22:25

2. Löflund Hans IF Raseborg 1:27:20

3. Heikkonen Rami FU-47 1:28:55

4. Långström Mika 1:54:25

5. Pääkkönen Marko 1:51:10

6. Dahlquist Markus 2:11:32

7. Hänninen Paavo 2:18:32

Naiset yleinen

Wallenius Charlotta 1:57:00

Kantola Tanja 2:12:30

Miehet 40

1. Jyrkkiö Teppo Espoo 1:39:35

2. Kivelä Tuomas Raisu Lumous 1:39:55

3. Lipponen Eino Liedon Luja 1:44:20

4. Finell Jan 1:57:55

5. Ekman Lars 2:19:10

Naiset 40

1. Wickholm Eva 2:06:44

2. Laine Maria Paimio 2:32:00

10 km (ei ajanottoa, ei sijoja)

Emet Mathilda Paimio

Hartonen Olavi FU-47

Kauppinen Janne

Konttinen Hanna

Haarala Tarja

Tahvonen Sini FU-47

Bäck Jaana FU-47

Harju Jarmo Turun Valpas

Karttunen Tuula Turun Valpas

Viitanen Aki FU-47

Viitanen Pirjo FU-47

Lauri Viitanen FU-47

Markku Viitanen

Aaro Viitanen

Simontaival Terhi FU-47

Simontaival Neea FU-47

Nyberg Oliver Karjaan Ura

Pietiläinen Piia

Kamotskin Marika

Egi Karin

Egi Katrin

Järvenkylä Esko FU-47

Shön Miika FU-47

Weurlander Krister

Holmstöm Patrik ÖSK

Knaapinen Hanna FU-47

Kokkinen Petri

Kokkinen Leevi Länsi-Uudenmaan Urheilijat

Kokkinen Peetu

Peltomaa Timo Karjaan Ura

Blomberg Kukka-Maaria

Malmgren Annikki Inkoon Voima

Selin Outi

Ilomäki Mika FU-47

Malmgren Tero FU-47

Konsin Märta

Henriksson Juha