Kategoria: Tulokset
Tulokset
Halloween -hölkkä 5.11.2022 FU:n majalla
Miehet kilpasarja 7,5 km
1. Vilho loukkalahti 25.00
2. Florian Fritzen 25.20
3. Henri Heikkinen 25.42
4. Ivan Kalashinkov 29.08
5. Jari Montonen 30.37
6. Mattias Espling 32.18
7. Daniel Wallenius 34.58
8. Martin Wasström 36.13
9. Markus Espling (Keskeyttänyt)
Naiset kilpasarja 7,5 km
1. Erica Sjölund 40.32
2. Jessica Roms 41.13
Naiset hölkkä 3,9 km
1. Elsa Nurmiainen 22.09
2. Cecilia Wallenius 27.46
3. Kaja Mägi 31.57
Nuoret yli 15 v. hölkkä 3,9 km
1. Luc Roptin 13.48
2. Pyry Konttinen 16.38
3. Gustav Wasström 17.21
Lapset 7-15 vuotiaat 1,5 km
1. Rasmus Holmström 4.23
2. Aatu Koivuporras 4.38
3. Emily Laks 4.39
4. Alvar Koivuporras 4.47
5. Arvid Eriksson 5.09
6. Rufus Holmström 5.51
7. Pihla Laukkanen 5.52
8. Mathias Wallenius 7.07
9. Evert Eriksson 7.10
10. Victor Wasström 7.11
11. Kerkko Laukkanen 12.40
Kiitos kaikille teille, jotka osallistuitte tapahtumaan ja tuitte seuramme toimintaa.
Alla olevan linkin alta löydät Degersjö -juoksun tulokset
https://online4.tulospalvelu.fi/tulokset-new/fi/2022_degersjo/
TULOKSET
Halloween-hölkkä, Fiskarin Urheilijat -47, 6.11.2021, FU:n maja, Fiskari
Miehet kilpasarja 7,5 km
- Vilho Loukkalahti 28.16
- Tom Puukko 38.47
- Markku Kuusinen 41.24
- Markus Espling 44.00
Naiset kilpasarja 7,5 km
- Emma Niemeier 38.51
- Sirpa Vaaranmaa 46.23
Miehet hölkkä 3,9 km
- Elvis Köykänen 15.51
- Petri Kosunen 19.16
- Magnus Kevin 19.43
- Kari Nieminen 20.54
- Kaj Råstedt 24.21
- Timo Peltomaa 25.04
Naiset hölkkä 3,9 km
- Anne Puukko 23.42
- Jessica Roms 24.27
Nuoret 15 v ja yli 3,9 km
- Martin Wasström 20.15
Lapset alle 15 v 1,5 km
- Rasmus Holmström 06.39
- Gustav Wasström 07.37
- Arvid Eriksson 08.30
- Rufus Holmström 08.32
- Pihla Laukkanen 08.46
- Elsa Nurmiainen 08.48
- Lilja Kinnari 08.50
- Lukas Rosenblad 09.03
- Evert Eriksson 10.00
- Victor Wasström 10.00
- Vilho Kinnari 17.00
- Kerkko Laukkanen 17.27
Tulokset 2019: Degersjö
Fiskarin Urheilijat -47 ry
KILPAHIIHTO 2007
Seuranmestaruuskisat talvella 2007 ratkaistiin sarjahiihtoina Fiskarin valaistulla ladulla. Osakilpailuja ehdittiin pitää seitsemät.
Sarjahiihdoista sai pisteitä seuraavasti: osakilpailun sarjansa voittaja sai 4 pistettä, toiseksi tullut 3 pistettä, kolmanneksi tullut 2 pistettä ja sijasta 4 alaspäin sijoittuminen tuotti osallistujalle 1 pisteen.
Osakilpailuja järjestettiin sekä perinteisellä että vapaalla tyylillä.
Tässä tulokset eri osakilpailuista ja yhteensä.
28.1.2007, – 9 C, vapaa tyyli
T8 (0,7 km) 1. Sini Tahvonen 10.29
T10 (1,4 km) 1. Julia Lassila 11.14
2. Tuuli Weckström 11.45
3. Jenny Lassila 13.25
P10 (2,1 km) 1. Lauri Viitanen 13.06
2. Ossi Tahvonen 14.39
3. Tommi Weckström 16.14
4.2.2007, + 2 C, perinteinen tyyli
T6 (0,7 km) 1. Neea Simontaival 6.13
T10 (1,4 km) 1. Julia Lassila 8.53
2. Jonna Peltola 9.42
P 4 (0,05 km) 1. Joona Lassila 4.17
P10 (2,1 km) 1. Lauri Viitanen 11.50
2. Pauli Kuusinen 13.55
3. Ossi Tahvonen 15.02
6.2.2007, -16 C, vapaa tyyli, sprintti
T6 (0,35 km) 1. Neea Simontaival 2.11
T10 (0,6 km) 1. Jonna Peltola 3.01
2. Tuuli Weckström 3.02
P10 (0,6 km) 1. Lauri Viitanen 2.19
2. Jere Simontaival 2.44
3. Tommi Weckström 2.50
4. Pauli Kuusinen 3.06
11.2.2007, -3 C, perinteinen tyyli
T6 (0,7 km) 1. Neea Simontaival 5.40
T8 (0,7 km) 1. Sini Tahvonen 9.24
T10 (1,4 km) 1. Julia Lassila 8.24
2. Jonna Peltola 9.42
3. Tuuli Weckström 11.13
4. Jenny Lassila 12.32
P4 (0,05 km) 1. Joona Lassila 4.16
P10 (2,1 km) 1. Lauri Viitanen 11.06
2. Ossi Tahvonen 13.45
3. Pauli Kuusinen 14.20
4. Jere Simontaival 14.54
5. Tommi Weckström 15.13
18.2.2007, +3 C, vapaa tyyli
P10 (2,1 km) 1. Jaakko Soinio 12.11
2. Pauli Kuusinen 12.30
3. Ossi Tahvonen 12.46
25.2.2007, -5 C, perinteinen tyyli
T8 (0,8 km) 1. Sini Tahvonen 8.35
T10 (1,4 km) 1. Jonna Peltola 9.27
2. Julia Lassila 9.56
3. Jenny Lassila 12.10
P10 (2,1 km) 1. Pauli Kuusinen 13.06
2. Ossi Tahvonen 13.09
4.3.2007, +2 C, vapaa tyyli
T6 (0,7 km) 1. Neea Simontaival 6.30
T8 (0,7 km) 1. Sini Tahvonen 7.14
2. Sara Tahvonen 7.28
T10 (1,4 km) 1. Julia Lassila 8.30
2. Jonna Peltola 11.17
Jenny Lassila kesk.
T12 (2,7 km) 1. Sanna Soinio 20.05
T14 (2,7 km) 1. Kaisa Nieminen 19.25
P4 (0,05 km) 1. Joona Lassila 5.40
P10 (2,1 km) 1. Lauri Viitanen 10.20
2. Jaakko Soinio 11.55
3. Ossi Tahvonen 13.48
4. Pauli Kuusinen 13.52
5. Jere Simontaival 14.36
P12 (2,7 km) 1. Vilho Loukkalahti 9.10
Yhteistilanne (FU-47 seuranmestaruudet 2007)
T6 1. Neea Simontaival (0+4+4+4+0+0+4) 16
T8 1. Sini Tahvonen (4+0+0+4+0+4+4) 16
2. Sara Tahvonen (0+0+0+0+0+0+3) 3
T10 1. Julia Lassila (4+4+0+4+0+3+4) 19
2. Jonna Peltola (0+3+4+3+0+4+3) 17
3. Tuuli Weckström (3+0+3+2+0+0+0) 8
4. Jenny Lassila (2+0+0+1+0+2+0) 5
T12 1. Sanna Soinio (0+0+0+0+0+0+4) 4
T14 1. Kaisa Nieminen (0+0+0+0+0+0+4) 4
P4 1. Joona Lassila (0+4+0+4+0+0+4) 12
P10 1. Lauri Viitanen (4+4+4+4+0+0+4) 20
2. Ossi Tahvonen (3+2+0+3+2+3+2) 15
3. Pauli Kuusinen (0+3+1+2+3+4+1) 14
4. Jaakko Soinio (0+0+0+0+4+0+3) 7
5. Jere Simontaival (0+0+3+1+0+0+1) 5
ja Tommi Weckström (2+0+2+1+0+0+0) 5
P12 1. Vilho Loukkalahti (0+0+0+0+0+0+4) 4
Tulokset 2007: Yleisurheilu
Fiskarsin yu-kenttä 25.6.2007 | |||
Tulokset | |||
T 5 | |||
Pituus | 1. | Saima Loukkalahti | 0,81 |
2. | Eith Spitz | 0,45 | |
60 m | 1. | Saima Loukkalahti | 34,00 |
T 7 | |||
Pituus | 1. | Teresa Malmgren | 2,34 |
Kuula | 1. | Teresa Malmgren | 2,74 |
60m | 1. | Teresa Malmgren | 12,66 |
600m | 1. | Teresa Malmgren | 3,04 |
T9 | |||
Pituus | 1. | Roosa Malmgren | 3,01 |
2. | Emmi-Lotta Virta | 2,67 | |
3. | Linnea Kuusinen | 2,53 | |
4. | Minka Ilomäki | 2,08 | |
Kuula | 1. | Emmi-Lotta Virta | 4,20 |
2. | Roosa Malmgren | 3,72 | |
3. | Minka Ilomäki | 3,30 | |
4. | Linnea Kuusinen | 2,00 | |
60 m | 1. | Roosa Malmgren | 10,99 |
2. | Emmi-Lotta Virta | 11,59 | |
3. | Minka Ilomäki | 12,09 | |
4. | Linnea Kuusinen | 12,47 | |
600 m | 1. | Roosa Malmgren | 2,28 |
2. | Linnea Kuusinen | 2,49 | |
3. | Emmi-Lotta Virta | 2,55 | |
T13 | |||
Pituus | 1. | Saara Malmgren | 3,77 |
Kuula | 1. | Saara Malmgren | 6,97 |
60m | 1. | Saara Malmgren | 9,72 |
600m | 1. | Saara Malmgren | 2,10 |
P 5 | |||
Pituus | 1. | Väinö Koivumäki | 1,71 |
2. | Kaius Lehtonen | 1,06 | |
Kuula | 1. | Kaius Lehtonen | 1,38 |
60 m | 1. | Kaius Lehtonen | 18,89 |
2. | Väinö Koivumäki | 38,00 | |
P 7 | |||
Pituus | 1. | Rafael Siren | 2,57 |
2. | Theodor Spitz | 1,80 | |
3. | Vincent Spitz | 1,78 | |
4. | Tiitus Lehtonen | 1,55 | |
Kuula | 1. | Theodor Spitz | 3,50 |
2. | Rafael Siren | 3,40 | |
3. | Vincent Spitz | 2,24 | |
4. | Tiitus Lehtonen | 1,55 | |
60 m | 1. | Rafael Siren | 12,14 |
2. | Theodor Spitz | 14,48 | |
3. | Vincent Spitz | 17,97 | |
4. | Tiitus Lehtonen | 20,00 | |
600 m | 1. | Rafael Siren | 2,51 |
P 9 | |||
Pituus | 1. | Henry Siren | 2,60 |
2. | Taavi Lehtonen | 2,08 | |
Kuula | 1. | Henry Siren | 3,44 |
2. | Taavi Lehtonen | 3,30 | |
60 m | 1. | Henry Siren | 10,72 |
2. | Taavi Lehtonen | 15,37 | |
600 m | 1. | Henry Siren | 2,32 |
2. | Taavi Lehtonen | 3,46 | |
P 11 | |||
Pituus | 1. | Lauri Viitanen | 3,49 |
2. | Ossi Tahvonen | 3,00 | |
Kuula | 1. | Lauri Viitanen | 5,77 |
2. | Ossi Tahvonen | 4,90 | |
60 m | 1. | Lauri Viitanen | 10,33 |
2. | Ossi Tahvonen | 11,93 | |
600 m | 1. | Lauri Viitanen | 2,36 |
2. | Ossi Tahvonen | 2,37 | |
P 13 | |||
Pituus | 1. | Otto Loukkalahti | 5,03 |
2. | Vilho Loukkalahti | 3,92 | |
3. | Ville-Valtteri Kari | 3,82 | |
4. | Matias Virta | 3,25 | |
Kuula | 1. | Otto Loukkalahti | 12,45 |
2. | Vilho Loukkalahti | 8,70 | |
60 m | 1. | Otto Loukkalahti | 8,48 |
2. | Ville-Valtteri Kari | 9,86 | |
3. | Vilho Loukkalahti | 9,90 | |
4. | Matias Virta | 10,70 | |
600 m | 1. | Otto Loukkalahti | 1,44 |
2. | Vilho Loukkalahti | 2,02 | |
3. | Ville-Valtteri Kari | 2,11 | |
4. | Matias Virta | 2,20 |
Tulokset 2008: Degersjö-juoksu
Degersjö-juoksu 20.6. 2008
Tulokset
T11
Josefina Sundman 9:05
Jonna Jurva 10:49
Roosa Malmgren 11:23
Sandra von Bonsdorff 11:41
Sofia von Bonsdorff 11:43
Kaisa Syrjänen 14:11
P11
Markus Nikander 9:12
Tuomas Puputti 9:32
Alexander Ahtola 9:51
Vilpertti Lemettinen 10:27
Robin von Bonsdorff 10:41
Ilari Martti 11:09
Sam Suvanto 11:14
Konsta Roos 12:07
Simon Suvanto 13:14
Oliver Suvanto 24:00
T13
Linda von Bonsdorff 10:35
Jenny Forsman 11:39
Amanda Siuhkonen 11:51
Eena Kero 15:39
P13
Edvard Sundman 8:18
Fredrik Ahtola 8:40
Vilho Loukkalahti 8:41
Lauri Martti 9:01
Ville-Valtteri Kari 9:23
Joni Parviainen 10:44
Kasimir Penttia 12:20
Patrik Fiskars 18:23
T15
Maria Mäkitalo 9:03
Sofia Malmgren 10:43
Jasmin Iivonen 10:45
Saara Malmgren 10:50
P15
Otto Loukkalahti 7:51
Andreas Selenius 7:55
Matias Suihkonen 8:34
T17
Saara Nikander 29:07
Sandra Österberg 34:18
Emilia Puputti 34:44
Jenny Österberg 37:47
Angela Westerlund 40:52
P17
Erik Haajanen 28:30
T19
Jenny Paulin 33:24
P19
Aku Nikander 25:35
Olli Santapukki 27:28
Sebastian Österholm 28:50
N40
Liisa Akimof 1:14:09
Jaana Smedman 1:18:33
Catherine Aiha 1:43:53
M40
Mika Kilpeläinen 57:11
Sakari Taskilo 1:01:24
Niclas von Bonsdorff 1:03:30
Kjell Himmelroos 1:07:28
Torsti Suikkonen 1:08:08
Keijo Suihkonen 1:11:53
Matti Laurila 1:14:04
Hans Falck 1:22:30
Rabbe Johansson 1:23:23
N50
Seija Nurmi 1:08:13
Riitta Ynnilä 1:15:05
Elina Leskinen 1:15:15
M50
Teppo Jyrkkiö 1:04:30
Kari Nieminen 1:04:59
Roger Nystedt 1:05:57
Reijo Auranen 1:09:27
Ilkka Ojapalo 1:18:12
N60
Eila Nieminen 37:29
M60
Kaj Söderholm 28:56
Lauri Ollitervo 29:00
Raimo Hartonen 30:33
Teuvo Lähde 32:17
Kari Ahonen 33:36
Esko Vähäkainu 35:13
Totte Smedslund 35:34
Hannu Järvinen 48:12
N65
Tuula Tammisto 39:07
M65
Keijo Koivula 35:25
Pentti Koivunen 38:02
Per-Ole Streng 40:40
M70
Martti Laitinen 36:48
N yleinen
Maria Söderström 59:23
Yvonne Gunell 1:03:15
Anne Mäkelä 1:05:52
Nina Parviainen 1:06:12
Matleena Ojapalo 1:09:13
Mirka Suominen 1:11:14
Sarah Kvarnström 1:18:29
Sanna Seppänen 1:26:32
M yleinen
Mårten Boström 50:50
Jaakko Kero 51:04
Jari Laitamäki 58:05
Jan Bremer 59:05
Marko Loukkalahti 59:15
Mika Salo 59:48
Pietro Jormalainen 1:01:19
Mats Wiknev 1:02:38
Dan Öhman 1:04:09
Magnus Kevin 1:06:43
Thomas Rehn 1:08:25
Christofer von Bonsdorff 1:08:46
Urpo Sorsa 1:12:11
Mika Mäkirinne 1:12:54
Christer Bäckström 1:13:01
Tero Kostamo 1:13:40
Patrik Ansa 1:19:58
Jonas Wilkman 1:25:24
N kunto 7 km
Tuula Yrjölä 30:55
Riitta Rättyä 32:48
Tiina Hilden 36:11
Ulrika Lönnberg 38:52
Marja-Leena Nikander 39:59
Kirsi Raiskio 40:22
Anneli Ojapalo 40:34
Marja Lahtinen 41:18
Carina Österberg 41:45
Ulrika Haajanen 41:50
Mikaela Fiskars 41:52
Birgit Paju 42:41
Päivi Mattila 44:09
Heidi Sundman 44:23
Merja Sillanpää 44:54
Diana Holmström 45:39
Lisbet Dahlqvist 48:57
Eija Ingberg-Selenius 50:02
Kristina Lindér 52:20
M-L Österholm 52:46
Marianne Nyman 1:12:28
Maj-Len Nyman 1:12:28
M kunto 7 km
Pekka Kangasharju 31:20
Tero Malmgren 31:22
Leif Haajanen 31:43
Rami Heikkonen 32:04
Juha Korpela 32:30
Frank Kevin 32:50
Reijo Girsen 33:14
Mika Juva 33:31
Mårten Hellman 33:40
Sture Lindqvist 34:05
Stig Österholm 34:28
Erkki Yrjölä 34:34
Roger Lönnberg 35:18
Juha Brandt 35:47
Ralf Holmberg 36:18
Tom Öhman 37:29
Kari Vitikainen 37:55
Teppo Perkkiö 38:21
Harri Mäenpää 39:05
Oskari Raiskio 39:17
Stefan Kullberg 39:17
Henrik Forsman 39:30
Esa Mattila 39:47
Thomas Pökelman 40:51
Joni Juva 41:08
Kai Salminen 41:41
Roger Söderberg 41:49
Jari Ahlqvist 43:34
Bertel Söredström 43:42
Dennis Rehn 46:23
Sakari Raiskio 46:48
Lars Munck 48:56
Esa Lemström 48:56
N kunto 15.5 km
Pia Back 1:29:25
Eva Mäenpää 1:29:58
Tuija Lindlöf 1:43:08
M kunto 15.5 km
Otto v: Frenckell 1:09:20
Erkki Tiiri 1:12:57
Jari Vendelin 1:14:56
Jorma Tiiri 1:15:09
Stefan Fiskars 1:18:41
Hans Dahlberg 1:20:02
Risto Latva 1:20:25
Eero Aalto 1:21:26
Kari Suominen 1:21:54
Lasse Pellikka 1:22:15
Eero Jokinen 1:22:23
Jari Sopen-Luoma 1:23:18
Bo Sundman 1:28:06
Eino Honkanen 1:30:07
Aki Tuominen 1:41:08